.
.
.

هیاتی از عمان برای بازگشایی فرودگاه صنعاء به یمن رفت

این اولین سفر یک هیات عمانی به یمن، از زمان کودتای 2014 حوثی‌ها است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اداره موسوم به «شورای عالی سیاستگذاری» شبه‌نظامیان حوثی‌ روز چهارشنبه 9 ژوئن 2021 با صدور بیانیه‌ای، از تلاش‌های صلح پادشاهی عمان استقبال و اعلام کرد هیاتی از عمان برای بازگشایی فرودگاه صنعاء به یمن رفت.

شبه نظامیان حوثی در این بیانیه اعلام کردند که هیئتی از سوی پادشاهی عمان رهسپار صنعاء شده تا چگونگی بازگشائی فرودگاه این شهر و همچنین دیگر امور رسیدگی به اوضاع انسانی را با آنها بررسی کند.
این سفر بعد از آن صورت می‌گیرد که هفته گذشته «عبدالملک حوثی» رهبر حوثی‌ها، اوضاع یمن را با هیئت اعزامی از سوی دفتر پادشاهی عمان مورد بررسی قرار داد.
در این راستا، «مهدی مشاط» رئیس «شورای عالی سیاستگذاری» (بالاترین نهاد تصمیم‌گیری در تشکیلات حوثی‌ها) تلاش‌هائی که عمان برای رسیدن به یک راه حل سیاسی در یمن مبذول می‌دارد را با هیئت عمانی مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.
شایان ذکر است که بعد از کودتای حوثی‌ها در سال 2014، این اولین باری است که یک هیئت عمانی از صنعاء دیدن می‌کند.در این میان عمان تلاش می‌کند، دیدگاه‌های متفاوت دولت قانونی یمن و حوثی‌ها را به یکدیگر نزدیک کند.
کشور فقیر یمن از هفت سال پیش شاهد جنگی خونین و ویرانگر در بیشتر مناطق خود است. تاکنون بیش از 230 هزار نفر، در این جنگ، جان خود را از دست داده و اوضاع انسانی فاجعه‌باری بر این کشور حاکم شده است؛ به طوری که 80 درصد جمعیت 30 میلیونی یمن، براساس گزارش سازمان ملل، به مساعدت و تأمین ضروریات اولیه زندگی از سوی سازمان‌های بین‌المللی نیاز مبرم دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم