.
.
.

شمار کشته‌‌شدگان بمباران اسرائیل در سوريه به 10 تن رسید

سه نفر از کشته‌شدگان سوری و 7 نفر از ملیت‌های مختلف هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سوریه، روز چهارشنبه 19 خرداد، اعلام کرد، شمار کشته‌شدگان حملات شامگاه سه‌شنبه اسرائیل به اهداف شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در سوریه به 10 نفر رسید.

بنا به گزارش این نهاد حقوق بشری، سه نفر از کشته‌شدگان سوری و 7 نفر دیگر از ملیت‌های مختلف هستند که با گرایش‌های فرقه گرایانه توسط سپاه پاسداران ایران به سوریه اعزام شده‌اند.

حمله هوایی اسرائیل یک زاغه مهمات متعلق به شبه‌نظامیان حزب الله لبنان در حمص را هدف قرار داده بودند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در بیانیه خود افزود، که به دلیل شدت جراحات وارده و وخامت حال برخی از عناصر شبه‌نظامی در نتیجه بمباران اسرائیل، شمار کشته شدگان به احتمال زیاد افزایش خواهد یافت.

خبرگزاری رسمی سوریه شامگاه سه شنبه خبر داد که پدافند هوایی این کشور حمله هوایی اسرائیل به دمشق را که از حریم هوایی لبنان آمده بود را دفع کرد.

فعالان سیاسی سوری نیز وقوع بمباران هوایی در پایتخت سوریه را تایید کردند. خبرنگار «العربیه» به نقل از منابع نظامی لبنانی نیز از پرواز جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز آسمان این کشور خبر داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که حملات اسرائیل پس از حدود یک ماه وقفه نیمه شب سه‌شنبه تا بامداد چهارشنبه مواضع شبه‌نظامیان در سوریه را به شدت مورد هدف قرار داد.

طبق گزارش این نهاد بین المللی پس از حملات اسرائیل صدای انفجارهای مهیبی در مجاورت فرودگاه بین المللی دمشق و یک گردان دفاع هوایی و گردان پدافند هوایی الضمیر در جنوب غربی استان حمص مرکز سوریه شنیده شد.

همچنین صدای انفجارهای مهیبی در اماکن تحت کنترل شبه‌نظامیان حزب الله و دیگر شبه‌نظامیان فرقه‌گرای مورد حمایت ایران در استان‌های حما و لاذقیه شنیده شد. صدای پدافند سوریه که برای دفع حملات هوایی اسرائیل تلاش می‌کرد نیز به گوش رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم