آغاز رزمایش مشترک نیروهای زمینی سعودی و آمریکایی

ارتش سعودی رتبه 6 را در میان ده ارتش قدرتمند جهان دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رزمایش مشترک «پنجه‌های شاهین 4»، نیروهای زمینی پادشاهی عربی سعودی و ارتش آمریکا، روز چهارشنبه 19 خرداد، در منطقه شمال غربی سعودی، آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری سعودی «واس»، این رزمایش علاوه بر افزایش سطح توانایی و آمادگی نیروهای سعودی با نیروهای کشورهای دوست، به منظور تقویت روابط نظامی متقابل دو کشور، تبادل اطلاعات و تجارب نظامی، ایجاد هماهنگی بین تجهیزات و آموزه‌های نظامی برای مقابله با تهدیدات خارجی انجام می‌شود.

ارتش سعودی
ارتش سعودی
Advertisement

پادشاهی سعودی طی سال‌های گذشته گام مهمی را برای تقویت نیروهای نیروی زمینی، هوایی و دریایی ارتش خود برداشته است. تقویت ارتش یکی از برنامه‌های شاهزاده محمد بن سلمان است. او در یکی از سخنرانی‌های خود گفته است که ارتش سعودی باید به یکی از ارتش‌های قوی جهان تبدیل شود.

رتبه ششم میان 10 ارتش قدرتمند جهان

بر اساس ارزیابی جدید که توسط سایت تحقیقات نظامی «Military Direct» که در 23 ماه مارس 2021 منتشر شده، ارتش سعودی از نظر قدرت و کارایی در جنگ در رتبه ششم در بین 10 ارتش قدرتمند جهان قرار گرفته است.

طبق گزارش این سایت از میان 10 ارتش قدرتمند جهان تنها یک ارتش عربی یعنی ارتش سعودی در رتبه ششم قرار گرفت.

ارتش سعودی، به ترتیب پس از چین، ایالات متحده آمریکا، روسیه، هند و فرانسه، قرار گرفت. پس از سعودی ارتش‌های کره جنوبی، ژاپن، بریتانیا و آلمان در رتبه‌های 7 تا 10 قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم