.
.
.

یمن: ردپای ایران در مین‌های دریایی حوثی‌ها دیده می‌شود

فرمانده عملیات مقاومت ملی از حوثی‌ها خواست نقشه میادین مین را منتشر کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام نظامی یمنی فاش کرد که در شبکه مین‌های دریایی که شبه‌نظامیان حوثی‌ در بستر دریا با کابل‌های مخصوص نصب می‌کنند، ردپای سپاه پاسداران ایران و کارشناسان حزب الله لبنان دیده می‌شود.

سرلشکر عبدالرحمن السامعی، فرمانده «عملیات مقاومت ملی» گفت که نیروهای یمنی شبکه‌ای از مینهای دریایی حوثی‌ها در کف دریا در منطقه مجمع‌الجزایر «حنیش» و دیگر مناطق حساس دریای سرخ را به طور کامل پاکسازی کرده‌اند.
سرلشکر السامعی در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: «شبکه‌ای از مینهای دریایی نصب شده در بستر دریا و در مناطق پرتردد کشتی‌های تجاری و همچنین کشتی‌های ماهیگیری، توسط تیم مهندسی وابسته به نیروهای مقاومت ملی و گارد ساحلی کشف شده و خنثی شد».
او افزود كه این مناطق دریایی به احتمال زیاد توسط شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران پس از شکست و عقب‌نشینی، مین گذاری شده است.
وی خاطرنشان کرد که تیم مهندسی مقاومت ملی یمن به همراه سایر تیم‌های مهندسی نیروهای ائتلاف دستاوردهای بزرگی در پاکسازی مناطق ساحلی و مناطق ماهیگیری و برچیدن مقادیر زیادی از مینهای دریایی ساخت ایران داشته‌اند.


او درباره ادامه روند این عملیات گفت: « اکنون نیروهای ما به مهمترین مرحله از پاکسازی یعنی مناطق حساس دریایی که به خط حمل و نقل بین المللی نزدیک است منتقل شدند.»
سرلشکر السامعی از سازمان ملل و جامعه بینالمللی خواست تا از تلاش‌های نیروهای مشترک در پاکسازی میادین مین که شبه نظامیان حوثی تروریست در خشکی و دریا کاشته‌اند، حمایت کنند.
او از جامعه جهانی خواست تا به شبه‌نظامیان حوثی برای تحویل نقشه‌های مین‌های کارگذاری شده فشار آورند. به ویژه نقشه‌های مربوط به شبکه‌هایی که در اعماق دریا نصب شده‌اند. او گفت این مین‌ها تهدید بزرگی برای حرکت کشتی‌های تجاری در دریای سرخ به شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم