.
.
.

وزیر خارجه یمن:‌ از ابتکار صلح سازمان ملل استقبال می‌کنیم

تلاش‌های دیپلماتیک برای حل منازعه یمن افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد بن مبارک، وزیر خارجه دولت قانونی یمن، روز دوشنبه 17 خرداد، تأکید کرد که دولت متبوع وی از هرگونه ابتکار عمل بین‌المللی برای پایان دادن به نزاع در این کشور استقبال می‌کند. او توضیح داد که هرگونه امتیازی که از طرف دولت مشروع یمن ارائه شود، به نفع مردم خواهد بود.

وزیر خارجه دولت قانونی یمن در دیدار با سلطان بن محمد نعمانی، وزیر دربار پادشاهی عمان، تلاش‌های صلح منطقه‌ای و بین‌المللی و راه‌های پایان دادن به درگیری‌ها در یمن را بررسی کردند.

بن مبارک تأکید کرد که پیش از هر چیز، حوثی‌ها باید پیشنهادهای مکرر آتش‌بس جهت رسیدن به صلح را بپذیرند و این فرصت را برای خدمت به منافع همه یمنی‌ها از دست ندهند.

شایان ذکر است که بدر بن حمد آلبوسعیدی، وزیر خارجه پادشاهی عمان، روز گذشته با احمد بن مبارک، در شهر مسقط دیدار کرد. آلبوسعیدی در این دیدار بر حمایت از دولت قانونی یمن، ثبات در این کشور و تمامیت ارضی یمن تأکید کرد.

پاسخ به همه پیشنهادات صلح

وزیر خارجه دولت قانونی یمن تأکید کرد که برای رسیدن به صلح در یمن، دولت متبوع وی به همه پیشنهادات صلح پاسخ می‌دهد.

همچنین او از نقش مثبت پادشاهی عمان جهت هدایت تلاش‌های دیپلماتیک برای پایان دادن به درگیری‌ها و نشستن بر میز مذاکره، ستایش کرد. این تلاش‌های صلح در حالی انجام می‌شود که حوثی‌ها همچنان بر راه حل نظامی تأکید می‌کنند و حملات موشکی خود را به شهرهای یمنی از جمله فاجعه‌ای که اخیرا در شهر مأرب اتفاق افتاد، ادامه می‌دهند. آنها همچنین با مین‌گذاری بخش ساحل غربی یمن، خطوط کشتیرانی بین‌المللی و کشتی‌های تجاری در نزدیکی گذرگاه باب المندب را تهدید می‌کنند.

لازم به یادآوری است که در هفته‌های گذشته، تلاش‌های دیپلماتیک برای از سرگیری مذاکرات صلح و پایان دادن به منازعه یمن افزایش یافته است. در این راستا، مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل و تیم لیندرگینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن، سفرها و گفت‌وگوهای مفصلی جهت حمایت از راه حل سیاسی در یمن، در روزهای گذشته به عمل آوردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم