.
.
.

گفت‌وگوی ولیعهد سعودی با وزیر خارجه بریتانیا درباره تحولات منطقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد پادشاهی عربی سعودی، بامداد روز دوشنبه 17 خرداد، طی گفت‌وگو با دومنیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، آخرین تحولات خاورمیانه و تلاش‌های انجام گرفته برای تقویت صلح، ثبات، استقرار امنیت در منطقه را مورد بررسی قرار داد.

در این دیدار، ولیعهد سعودی و وزیر خارجه بریتانیا، روابط دو جانبه و جنبه‌های همکاری مشترک در زمینه‌های مختلف را بررسی کردند.

در این جلسه، شاهزاده خالد بن بندر بن سلطان بن عبدالعزیز، سفیر سعودی در بریتانیا، شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله وزیر امور خارجه سعودی و دکتر ماجد بن عبدالله القصیبی وزیر تجارت پادشاهی عربی سعودی نیز حضور داشتند.

از طرف هیئت دیپلماتیک بریتانیایی نیز «نیل کرومپتون» سفیر بریتانیا در پادشاهی عربی سعودی و تعدادی از مقامات ارشد دولت بریتانیا وزیر خارجه این کشور را همراهی می‌کردند.

گفتنی است که روابط سیاسی و اقتصادی پادشاهی عربی سعودی و بریتانیا از دیر باز بسیار نزدیک بوده است و دو کشور در زمینه مسائل اقتصادی و سیاسی همکاری‌های نزدیکی با هم دارند علاوه بر مسائل اقتصادی دو کشور در مبارزه با تروریسم و حمایت از صلح و ثبات منطقه خاورمیانه دارای دیدگاه مشترکی هستند.