.
.
.

آمریکا حمله موشکی حوثی‌ها به مأرب را «فاجعه دلخراش» خواند

حوثی‌ها به حمله موشکی به مارب اعتراف کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کتی وستلی، کاردار آمریکا در یمن، شامگاه یکشنبه تأثر عمیق خود را از فاجعه دلخراش حمله موشکی حوثی‌ها به یک پمپ بنزین در شهر مأرب، که منجر به کشته شدن غیرنظامیان از جمله تعداد زیادی از کودکان شد، بیان کرد.

او بر صفحه فیس‌بوک سفارت آمریکا در یمن نوشت: «ما از گزارش‌های منتشر شده که نشان می‌دهد، حوثی‌ها برای تخریب یک پمپ بنزین در شهر مأرب، آن را با موشک بالستیک هدف قرار دادند و به‌شکل وحشتناکی غیرنظامیان را کشته و زخمی کردند، بهت زده‌ایم».

کتی وستلی همچنین اضافه کرد، بنا به اطلاعاتی که به دست ما رسیده، حوثی‌ها پس از حمله موشکی، پهپادهای خود را به منطقه ارسال کرده تا آمبولانس‌هائی که برای کمک به مجروحین آمده بودند را مورد حمله قرار دهند. او در این زمینه خاطر نشان کرد: «ضروری است این خشونت‌های غیرانسانی هرچه زودتر متوقف شود».

قبول فوری آتش‌بس

از سوی دیگر، شبه‌نظامیان حوثی ادعا کردند که «از دیگر طرف‌های درگیر تقاضا کرده آتش‌بس را قبول نموده و برای برقراری صلح در یمن تلاش کنند».

این در حالی است که شامگاه یکشنبه خبرگزاری رسمی یمن فاش کرد، تعداد قربانیان حمله موشکی حوثی‌ها به یک پمپ بنزین در شهر مأرب به 21 کشته افزایش یافته است که دو تن از آنها کودک هستند.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع پزشکی تأیید کرده که حداقل دو کودک بنام‌های لیان طاهر محمد عایض، 5 ساله و حسان الحبیشی، 10 ساله، قربانی آتش افروزی‌های اخیر حوثی‌ها در محله «الروضه» شهر مأرب در روز شنبه گذشته که بر اثر اصابت موشک بالستیک تخریب شده است، شدند. در این حمله موشکی تعداد زیادی غیر نظامی نیز کشته و زخمی شدند.

از سوی دیگر، به گزارش خبرگزاری یمن، محمد علی الحوثی، یکی از رهبران حوثی، روز یکشنبه ادعا کرد که آنها یک پایگاه نظامی در نزدیکی ایستگاه سوخت رسانی که روز شنبه در آتش سوخت را هدف حمله موشکی قرار دادند.