.
.
.

«لیان» دختر یمنی که موشک‌ ساخت ایران به زندگی‌اش پایان داد

تصویر «لیان» در شبکه‌ها اجتماعی موجی از نفرت و انتقاد علیه حوثی‌ها و حامی آنها به راه انداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انتشار تصاویری از «لیان»، دختر خردسال یمنی که در حمله موشکی حوثی به ایستگاه سوخت‌رسانی در شمال شهر مارب به شکل فاجعه‌باری سوخت و پیکر نحیف و کودکانه‌اش به ذغالی تبدیل شد، موجی از تنفر و انزجار در شبکه‌های اجتماعی علیه ستیزه‌جویان حوثی‌ها به راه انداخت.
البته لیان تنها کسی نیست که در حمله موشکی اینگونه به دست حوثی‌ها کشته می‌شود بلکه این گروه ستیزه‌جو طی چند سال جنگ و جنایت علیه کودکان یمنی همواره مناطق مسکونی را با موشک‌های بالستیک ساخت ایران که سپاه قدس در اختیار آنها می‌گذارد، بمباران کرده و باعث کشته شدن کودکان زیادی شدند اما آنچه لیان را از دیگران برجسته‌تر کرد رسانه و شبکه‌های اجتماعی است که توانست تصاویری از فاجعه سوختن این کودک خردسال را منتشر کند.
پس از آنکه فاجعه کشتن لیان و انتشار تصاویر او در شبکه‌های اجتماعی وجدان یمنی‌ها را تکان داد، دایی این دختر خردسال در گفتگو با خبرنگار «العربیه» گفت: «لیان خواهر زاده‌ام است او خردسالی است که با موشک بالستیک حوثی‌ها کشته شد.»


دایی لیان در دادامه افزود: «موشک بالستیک که توسط شبه نظامیان تروریستی حوثی به سوی ایستگاه سوخت در شمال شهر مارب پرتاب شده بود، این دختر خردسال را اینگونه فاجعه بار کشت.»

ده‌ها تن از جمله 5 کودک در حمله کشته شدند

یک منبع پزشکی به خبرگزاری رویترز گفته است که ده‌ها نفر در حمله موشکی حوثی‌ها به شهر مارب دچار سوختگی جدی شده و به بیمارستان عمومی مارب انتقال داده شدند و 17 نفر از جمله 5 کودک در اثر این حمله جان خود را از دست دادند.
از میان این پنج کودک «لیان» بود که تصاویر او در سطح بسیار گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
لیان کودک پنج ساله ظاهراً همراه پدرش طاهر محمد عید در خودرو بود وقتی موشک باستیک شبه‌نظامیان تروریست حوثی ایستگاه سوخت را هدف قرار داد.
گفتنی است که طبق بیانیه معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی یمن در حمله موشکی حوثی‌ها به ایستگاه سوخت رسانی در شمال مارب حداقل 17 نفر غیرنظامی از جمله 5 کودک کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم