.
.
.

رهگیری یک پهپاد انفجاری حوثی در جنوب سعودی

المالکی: بیش از 4 هزار خودرو و نفربر حوثی‌ها منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، بامداد یکشنبه 16 خرداد، از رهگیری و انهدام یک پهپاد انفجاری بر فراز آسمان منطقه خمیس مشیط واقع در جنوب سعودی خبر داد.

این پهپاد انفجاری توسط شبه‌نظامیان حوثی در یمن که مورد حمایت ایران هستند، به سوی مناطق مسکونی شلیک شده بود.

ائتلاف عربی تاکید کرد که حوثی‌های تروریست به تلاش خود برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و قتل غیر نظامیان در یمن و سعودی ادامه می‌دهند.

ائتلاف در بیانیه‌ای تأکید کرد، هر گونه اقدام عملیاتی لازم برای مقابله با منابع تهدید جهت محافظت از جان غیرنظامیان در مناطق مسکونی را انجام خواهد داد.

سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی ضمن تاکید بر اینکه هدف قرار دادن غیرنظامیان نقض جدی قوانین بین‌المللی است، گفت: «اقدامات ستیزه‌جویانه و حملات پهپادی و موشکی شبه‌نظامیان حوثی به مناطق غیر نظامی به طور هدفمند و عمدی انجام می‌گیرد».

پیشتر المالکی برای حمایت از دولت قانونی یمن در مصاحبه‌ای با «العربیه»، تأکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی با نشر اخبار دروغ و جعلی از توهم پیروزی‌های خود سخن می‌گویند.

او گفت: «حوثی‌ها با تبلیغات دروغ و سخن از پیروزی تلاش می‌کنند تا روحیه از دست رفته افراد خود را تقویت کنند».

وی افزود: «شبه‌نظامیان حوثی در تلاشند تا با جعل اخبار در باره پیروزی خود در جبهه‌ها خشم مردم در مناطق تحت کنترل خود را کاهش دهند».

المالکی اظهار داشت: «هدف از جعل‌ اخبار دروغ در رسانه‌ها منحرف کردن اذهان عمومی یمنی‌ها از واقعیت اوضاع عملیاتی و میدانی در جبهه‌های جنگ و سرپوش گذاشتن بر خسارات‌ها و تلفات سنگین انسانی و تسلیحاتی حوثی‌ها در استان‌های مأرب و الجوف است.

تلفات سنگین حوثی‌ها

المالکی گفت که در عملیات هجومی حوثی‌ها به مارب و جوف بیش از 4 هزار وسیله نقلیه نظامی از خودرو و نفربر متعلق به حوثی‌ها منهدم شد.

او گفت که شبه‌نظامیان حوثی متحمل خسارات انسانی زیادی شده‌اند و بسیاری از افراد فریب خورده آنها نیز از جبهه‌ها فرار کرده‌اند.

وی همچنین تأکید کرد در عملیات ائتلاف عربی و نیروهای ارتش ملی یمن طی شش ماه گذشته بیش از بیست هزار شبه‌نظامی تروریستی حوثی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم