.
.
.

رهگیری و سرنگونی دو پهپاد بر فراز پایگاه عین الاسد

دو حمله پهپادی در یک ماه به محل استقرار نیروهای آمریکایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش عراق، صبح روز یکشنبه 16خرداد اعلام کرد، سامانه پدافند هوایی این کشور دو پهپاد انفجاری را بر فراز پایگاه هوایی عین الاسد واقع در استان الانبار سرنگون کرد.

پایگاه هوایی عین الاسد که در غرب عراق واقع شده است، محل استقرار نیروهای آمریکایی است که برای آموزش نیروهای نظامی عراق و مبارزه با داعش در این پایگاه حضور دارند.

این دومین حمله پهپادی است که در عرض یک ماه، پایگاه هوایی عین‌الاسد را هدف قرار می‌دهد.

این نوع حملات، تاکتیک جدیدی است که شبه‌نظامیان مسلح وابسته به ایران اخیراً از آن علیه نیروهای آمریکایی استفاده کرده‌اند.

حمله موشکی شبانه

حمله پهپادی بامداد امروز به پایگاه عین الاسد، اندکی پس از حمله موشکی دیگری که شب گذشته در نزدیکی فرودگاه بغداد رخ داد، انجام می‌گیرد.

شامگاه شنبه، ائتلاف بین المللی برای مبارزه با داعش به رهبری ایالات متحده تأکید کرد، مقر پشتیبانی دیپلماتیک در بغداد مورد هجوم موشکی قرار گرفت اما تلفات و خسارتی در پی نداشت.

گفتنی است که پایگاه نظامی عین الاسد در اوایل ماه مارس شاهد سقوط تقریباً 10 موشک کاتیوشا شده بود.

به گزارش سایت « پولیتیكو»، برخی مسئولان وزارت دفاع آمریكا كه خواستند نامشان فاش نشود، در آن زمان گزارش دادند که «كتائب حزب الله عراق وابسته به ایران، پشت آن حملات موشکی بوده است.

آموزش شبه‌نظامیان برای استفاده از حملات پهپادی

اخیرا، منابع عراقی به خبرگزاری «رویترز» گفتند که شبه‌نظامیان وابسته به ایران در انجام حملات علیه نیروهای آمریکایی استراتژی خود را تغییر داده‌‌اند.

این منابع افزودند که ایران، شبه‌نظامیان وابسته به خود را بار دیگر منظم، تجهیز و آماده کرده است. طبق این گزارش، ایران صدها جنگجوی قابل اعتماد را از میان قدرتمندترین کادرهای شبه‌نظامیان وابسته به تهران در عراق را انتخاب کرده تا از آنها جناح‌های کوچکتری که کاملاً وابسته به سپاه پاسداران ایران و رژیم تهران هستند را تشکیل دهد تا در آینده از آنها به عنوان ابزار برای فشار علیه آمریکا استفاده کند.

بنا به گفته‌های این منابع، ایران طی سال گذشته شبه‌نظامیان را به صورت مخفیانه برای استفاده از پهپهادهای تهاجمی و انفجاری آموزش داده است. طبق این گزارش برخی از این افراد در لبنان آموزش دیده‌اند.

آنها تأکید کردند که ارتباط مستقیمی بین این گروه‌های شبه‌نظامی تروریست و فرماندهان سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران وجود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم