کشته شدن 25 شبه‌نظامی و دو افسر سپاه ایران در سوریه

این شبه‌نظامیان در مسیر دیرالزور به تدمر در کمین نیروهای داعش کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع رسانه‌ای مخالفان سوری گزارش دادند که طی حمله گسترده‌ای توسط گروه داعش، روز پنجشنبه، به کاروان شبه‌نظامیان وابسته به سپاه پاسداران ایران در شرق سوریه، حدود 25 نفر به علاوه دو افسر سپاه، کشته شدند.

رسانه‌های ایران نیز تایید کردند که طی این حمله روز پنج‌شنبه 13 خرداد 1400 محسن عباسی با نام حقیقی سعید مجیدی و حسن عبدالله زاده در مسیر دیرالزور به تدمر در کمین گروه «داعش» کشته شدند.

 حسن عبد الله زاده و قاسم سليمانی
حسن عبد الله زاده و قاسم سليمانی

خبرگزاری «ایرنا» نیز به نقل از اطلاعیه روابط عمومی سپاه استان مرکزی روز جمعه نوشته حسن عبدالله زاده و سعید مجیدی از «نیروهای مستشاری» ایران در سوریه در مسیر دیرالزور به تدمر در کمین نیروهای داعش کشته شدند.

حسن عبدالله زاده
حسن عبدالله زاده

ایران در حالی نیروهای اعزامی خود به سوریه را «نیروهای مستشاری» می نامد که آنها از سال 2011 تعداد زیادی نیروی نظامی و مجموعه‌های گسترده‌ای از شبه نظامیان را به شکل سازمان یافته و با تجهیزات کامل برای شرکت در جنگ سوریه و حمایت از رژیم بشار اسد علیه مخالفانش، حضور دارند.

براساس بعضی از برآوردها تعداد آنها به بیش از 100 هزار نفر می رسد که علاوه بر اعضا و فرماندهانی از سپاه و بسیج، جنگجویانی از عراق، افغانستان، پاکستان ولبنان را شامل می شوند.
ایران در آخرین اقدام نظامی خود در سوریه، پایگاه های نظامی خود را گسترش داده که موجب درگیری با نیروهای تحت حمایت روسیه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم