سپاه قدس ایران بر اردوگاه‌های تابستانی حوثی‌ها نظارت می‌کند

کمپین فعالان یمنی: «حوثی‌ها بر کودکان کمربند انتحاری می‌بندند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی دولت قانونی یمن فاش ساخت که حسن ایرلو، سفیر جمهوری اسلامی ایران نزد شبه‌نطامیان حوثی، و عضو نیروی سپاه قدس، شخصا بر اردوگاه های تابستانی حوثی ها نظارت می کند.

این پروژه نظامی «سربازگیری از کودکان» که تحت عنوان اردوهای تابستانی در اطراف شهر صنعا در حال اجرا است، و یکی از مهمترین برنامه های مشترک نیروی سپاه قدس ایران و شبه‌نظامیان حوثی برای آماده کردن ده ها هزار کودک جهت تأمین نیروی انسانی جبهه‌های جنگ به حساب می آید.
الاریانی ورز جمعه در اظهاراتی در حساب توئیتری خود توضیح داد که «شبه نظامیان حوثی، کودکان یمنی را به این ارودگاه‌ها می کشند، آنها را شستشوی مغزی می دهند و با آموزش نفرت انگیز فرهنگ «فرقه‌گرائی مذهبی» مملو از مرگ و دشمنی وارد شده از ایران، آنها را به جبهه های جنگ می فرستند تا طرح توسعه طلبانه نظام ولی فقیه در منطقه را تغذیه کنند.»


او با انتشار یکی از ویدیوهای منتشر شده از این اردوگاه های آموزشی، از شهروندان یمنی در مناطق تحت سیطره حوثی‌ها خواست نسبت به این پروژه خطرناک فرقه گرائی سپاه، که سرزمین و هویت انسان یمنی در حال و آینده را هدف قرار می دهد، آگاه باشند.
الاریانی تأکید کرد که حوثی‌ها «ابزاری بیش در دست سپاه قدس نیستند که نظام ولی فقیه از طریق آنها می کوشد هرج و مرج و تروریسم را در یمن و منطقه گسترش دهد و آنها را در چارچوب طرح های اربابان خود در تهران به خدمت بگیرند.»
در این راستا، فعالان یمنی بر روی شبکه های اجتماعی با راه‌اندازی کمپینی با هشتگ « #الحوثي_يفخخ_الطفولة (حوثی‌ها بر کودکان کمربند انتحاری می‌بندند)» درباره این اردوهای تابستانی هشدار دادند.
یکی از فعالان به نام رشا صوفی در این باره نوشته:«چرا فرزندت را تحویل اردوهای حوثی قرار می دهی؟ این یعنی اینکه یک تروریست و بمب ساعتی در داخل منزلت پرورش دادی که از تو سرپیچی خواهد کرد و بر تو حمله خواهد کرد زیرا اعتقاد شما با افکار گمراه شده او متفاوت است».
یک فعال دیگر بنام دکتر محمد جمیح نوشته:«عبدالملک حوثی از کودکان می خواهد به جبهه ها بروند تا "شهید" شوند در حالی‌که او این سخنرانی‌اش را فقط از پشت دوربین‌های تلویزیونی ایراد می‌کند تا کودکان یمن را به جبهه های مرگ بفرستد، اما خود و خانواده اش در لذت ثروت و قدرت کشور غرق شده اند».
محمد جمیح پرسیده: «چرا عبدالملک حوثی از حفره خود بیرون نمی‌آید و به جبهه ها نمی رود تا الگوی دیگران باشد و به "شهادتی" که به دیگران وعده می دهد، برسد؟».

بیشترین بازدید موضوعات مهم