حوثی‌ها 17 نفر از جمله یک کودک را با موشک بالستیک کشتند

پمپ بنزینی در شمال مأرب با موشک بالستیک هدف قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در ادامه اقدامات حوثی‌ها برای هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی در شهرهای مختلف یمن و به ویژه در مارب، شبه‌نظامیان وابسته به ایران روز شنبه 5 ژوئن 2021 با موشک بالستیک به شهر مأرب حمله کرده و 17 نفر از جمله یک کودک را کشتند.
در این حمله موشکی، یک پمپ بنزین در یک منطقه مسکونی در شهر مأرب هدف قرار گرفت و خسارات مالی و جانی چشمگیری بر جای گذاشت.
در میان کشته‌‎شدگان دختر 5 ساله‌ای به نام «لیال طاهر محمد عایض» به همراه پدرش «طاهر محمد عایض» دیده می‌شود. علاوه بر این قربانیان، تعداد زیادی هم زخمی شدند و مقامات بیمارستانی مأرب درباره احتمال افزایش شمار کشته‌ها هشدار دادند. حال برخی زخمی‌شدگان وخیم گزارش شد.
وبگاه محلی «اخبار مأرب» گزارش کرد موشک بالستیکی که حوثی‌ها به سوی این شهر شلیک کردند، پمپ‌ بنزینی در شمال این شهر را هدف قرار داد.
تصاویری که از محل انفجار منتشر شد بر اظهارات روزهای گذشته «شیخ علی غریب» صحه می‌گذارد. شیخ علی غریب، یکی از رهبران قبیله‌ای یمن در استان یمن مأرب تأکید کرد که شبه نظامیان حوثی مافیایی است که افراد غیرنظامی را هدف قرار می‌دهد و فهرست بلندی از نقض حقوق بشر اهالی استان مأرب و دیگر استان‌های یمن را به نام خود ثبت کرده است.
این چهره سرشناس یمنی گفتگو با «العربیه» توضیح داد: «شبه نظامیان حوثی وضعیت ساکنین غیرنظامی را در نظر نمی‌گیرند و آنها را با موشکی بالستیک هدف قرار می‌دهند و فضای مرگ را در کشور یمن گسترش می‌دهند.»
شیخ علی تأکید کرد که قبائل یمن در کنار نیروهای «ائتلاف عربی» که به ارتش ملی یمن و قبائل کشور کمک می‌رسانند، نقش تعیین‌کننده‌ای در دفاع از کشور و هویت یمن دارند.
او در این گفتگو تأکید کرد: «شبه‌نظامیان حوثی دشمن یمن و تمام خارومیانه هستند» و قبائل یمن مایل هستند که عموم مردم یمن را از «اهداف شیطانی حوثی‌ها» در سربازگیری از کودکان و برنامه تبلیغاتی آنان آگاه کنند و برای مبارزه و طرد آنها تلاش کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم