شیخ قبیله‌ای در یمن: حوثی‌ها مردم غیرنظامی را هدف قرار می‌دهند

شیخ علی بن غریب در گفتگو با «العربیه»: شبه نظامیان حوثی دشمن یمن و تمام خاورمیانه هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شیخ علی غریب، یکی از رهبران قبیله‌ای یمن در استان یمن مأرب تأکید کرد که شبه نظامیان حوثی مافیایی است که افراد غیرنظامی را هدف قرار می‌دهد و فهرست بلندی از نقض حقوق بشر اهالی استان مأرب و دیگر استان‌های یمن را به نام خود ثبت کرده است.
این چهره سرشناس یمنی گفتگو با «العربیه» توضیح داد: «شبه نظامیان حوثی وضعیت ساکنین غیرنظامی را در نظر نمی‌گیرند و آنها را با موشکی بالستیک هدف قرار می‌دهند و فضای مرگ را در کشور یمن گسترش می‌دهند.»
شیخ علی تأکید کرد که قبائل یمن در کنار نیروهای «ائتلاف عربی» که به ارتش ملی یمن و قبائل کشور کمک می‌رسانند، نقش تعیین‌کننده‌ای در دفاع از کشور و هویت یمن دارند.
او در این گفتگو تأکید کرد: «شبه‌نظامیان حوثی دشمن یمن و تمام خارومیانه هستند» و قبائل یمن مایل هستند که عموم مردم یمن را از «اهداف شیطانی حوثی‌ها» در سربازگیری از کودکان و برنامه تبلیغاتی آنان آگاه کنند و برای مبارزه و طردآنها تلاش کنند.

اهمیت اقتصادی مأرب

شبه نظامیان حوثی در روزهای گذشته جبهه جدیدی برای تصرف استان مأرب که از ذخائر عظیم انرژی برخوردار است، باز کرده‌اند و علیرغم محکومیت گسترده بین‌المللی، به قتل شهروندان بی دفاع یمن در این منطقه ادامه می‌دهند، هر چند پیشروی قابل ذکری به دست نیاورده‌اند.
یک گزارش رسمی درباره فجایع انسانی حوثی‌ها در این منطقه می‌گوید که در ماه آوریل گذشته، شبه نظامیان حوثی با 27 موشک بالستیک، به اردوگاه‌های آوارگان در استان مأرب حمله کرده‌اند.
براساس آمار «سام»، سازمان دفاع از حقوق بشر و آزادی‌های مدنی، از ابتدای جنگ مأرب تاکنون، شبه نظامیان حوثی 115 موشک بالستیک و 140 کاتیوشا به سوی شهر مأرب پرتاب کردند که در نتیجه آن، 255 نفر کشته و 445 نفر زخمی شدند.
یکشنبه گذشته، 56 مؤسسه جامعه مدنی یمن، سکوت جامعه بین‌المللی در برابر جنایات حوثی‌ها در حمله به اردوگاه‌های آوارگان و مناطق مسکونی شهر مأرب را محکوم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم