سفر ولیعهد کویت به ریاض و ملاقات با شاهزاده محمد بن سلمان

فیصل بن فرحان: سفر ولیعهد کویت به سعودی تاکیدی بر اهمیت روابط دو کشور است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، ولیعهد پادشاهی عربی سعودی، شامگاه سه شنبه 11 خرداد، با شیخ مشعل الاحمد الجابر الصباح، ولیعهد کویت در کاخ الیمامه در ریاض ملاقات کرد و درباره اوضاع منطقه و تلاش برای افزایش ثبات و امنیت، با هم گفت‌وگو کردند.

ولیعهد سعودی و کویت در این دیدار روابط برادرانه میان دو کشور، جنبه‌های همکاری دو جانبه در زمینه‌های مختلف و ایجاد فرصت‌ها برای توسعه روابط دو کشور را بررسی کردند.

محمد بن سلمان و شیخ مشعل الاحمد الجابر، همچنین به بررسی تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخته و درباره حفظ امنیت و ثبات منطقه گفت‌وگو کردند.

در این دیدار ولیعهد سعودی پیامی کتبی از طرف شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت به ملک سلمان بن عبدالعزیز دریافت کرد.

شیخ مشعل بعد از ظهر روز سه شنبه در اولین سفر رسمی خود وارد فرودگاه بین المللی ملک خالد در ریاض شد.

استقبال گرم ولیعهد سعودی از ولیعهد کویت

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، ولیعهد سعودی در استقبال از ولیعهد کویت طی سخنانی با اشاره به تمایز و استحکام روابط تاریخی میان کشور پادشاهی عربی سعودی و کشور کویت که بیش از صد و سی سال قدمت دارد، نوع روابط میان دو ملت را ستود.

ولیعهد سعودی گفت، روابط ریاض و کویت با محبت، برادری و بر اساس سرنوشت مشترک از چندین دهه با حاکمان قبلی دو کشور آغاز شده و تا امروز که دوران حکومت ملک سلمان و ولیعهد اوست، ادامه دارد.

سفر ولیعهد كويت به سعودی و اهمیت روابط دو کشور

در همین حال، شاهزاده فیصل بن عبدالله بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه سعودی در سخنانی ضمن استقبال و خوش‌آمد گویی از ولیعهد دولت کویت، گفت سفر شیخ مشعل به سعودی تاکیدی بر اهمیت روابط دو کشور برادر است.

فیصل بن فرحان تأكید كرد، انتظار می‌رود که سفر ولیعهد کویت به سعودی به تقویت روابط سیاسی دو كشور از طریق افزایش سطح هماهنگی میان رهبران دو كشور منجر شود.

او گفت هماهنگی میان کویت و سعودی می‌تواند در بسیاری از موضوعات سیاسی از جمله هماهنگی دو کشور در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی با هدف تأمین منافع دو کشور و کشورهای عربی و اسلامی به منظور دستیابی به امنیت و ثبات در منطقه یا هماهنگی مشترک در برابر تهدیدهای رژیم ایران در منطقه از طریق هماهنگی با دولت جدید ایالات متحده و موضع آن نسبت به ایران و مسئله ادامه تحریم های اقتصادی و تحریم تسلیحاتی علیه تهران، صورت بگیرد.

وزیر امور خارجه سعودی گفت، پادشاهی عربی سعودی با دولت کویت روابط بسیار قوی دارد این روابط از زمان پادشاه عبدالعزیز بن عبدالرحمن آل سعود ادامه دارد، زیرا او در آغاز تأسیس و برای متحد کردن کشور سعودی و بازگرداندن ریاض از کویت دست بکار شد لذا روابط برجسته‌ای میان پادشاهان سعودی و امرای دولت کویت وجود دارد. اتحاد دو کشور در نقش تعیین کننده پادشاهی عربی سعودی در آزادسازی کویت از اشغال عراق و میزبانی از مردم کویت در همه شهرهای آشکار بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم