تولید نفت سعودی در ماه می به 8.482 میلیون بشکه در روز رسید

عبدالعزیز بن سلمان: واکسیناسیون جهانی، به تعادل در بازارهای نفت منجر می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی پادشاهی عربی سعودی روز سه‌شنبه اول ژوئن 2021 با ابراز خوشبینی نسبت به آینده بازارهای نفت، گفت که واکسیناسیون جهانی، به تعادل در بازارهای نفت منجر خواهد شد.

او با تاکید بر اینکه «تقاضای نفت از طرف آمریکا و چین در حال بهبود است»، گفت که تولید نفت سعودی در ماه می به 8.482 ملیون بشکه در روز رسید.
در راستای تلاش‌های جهانی برای متعادل‌سازی بازار انرژی، گروه اوپک و متحدانش، معروف به اوپک پلاس، روز سه‌شنبه برای تعیین سطح تولید نفت برای دوره آینده دیدار کردند و این احتمال وجود ‌دارد که اتخاذ سیاست کاهش تدریجی محدودیت‌های عرضه نفت را تمدید کنند.
الکساندر نوآک، معاون نخست‌وزیر روسیه در آغاز نشست اوپک‌پلاس گفت که اقتصاد جهانی در حال بهبود است همکاری در چارچوب اوپک پلاس برای بازار جهانی نفت مفید است. او توزیع جهانی واکسن کرونا را ستود وگفت که از پایان محدودیت‌های سفر و رفت و آمد افراد پشتیبانی می‌کند.
اوپک پلاس، در ماه آوریل تصمیم گرفت از ماه می تا ژوئن روزانه 2.1 میلیون بشکه نفت بیشتری روانه بازار کند، زیرا علیرغم افزایش شمار مبتلایان به کرونا در هند، پیش‌بینی می‌شود تقاضای جهانی برای نفت افزایش یابد.
از زمان اتخاذ این سیاست، قیمت نفت رو به افزایش نهاده و از ابتدای سال تاکنون بیش از 30 درصد افزایش یافته است. با این حال پیش‌بینی‌ها درباره افزایش تولید در ایران و همچنین پیشرفت مذاکرات هسته‌ای در وین، روند صعودی قیمت‌ها را محدود کرد.
محمد بارکیندو، دبیر کل اوپک گفت که پیش‌بینی می‌کند، افزایش تولید نفت ایران مشکلی ایجاد نکند. او گفت: « انتظار داریم که بازگشت تولید و صادرات ایران به بازار جهانی به صورت منظم و شفاف باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم