وزرای خارجه سعودی و سوئد آخرین تحولات یمن را بررسی کردند

بررسی تلاش‌های مشترک دو کشور برای پایان دادن به بحران در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی و آن لینده، وزیر خارجه سوئد، روز دوشنبه 31 می 2021، در دفتر وزارت خارجه در شهر ریاض، آخرین تحولات یمن را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری سعودی «واس»، فیصل بن فرحان و آن لینده راه‌های تقویت همکاری و هماهنگی‌های مشترک برای خدمت به منافع دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.

همچنین وزرای دو کشور، آخرین تحولات یمن و تلاش‌های مشترک برای پایان دادن به بحران در این کشور مطابق با قطعنامه‌های بین المللی را به بحث گذاشتند و آخرین تحولات منطقه و صحنه بین المللی را مورد مناقشه و تبادل نظر قرار دادند.

در این راستا، لینده، همچنین با عادل جبیر، وزیر مشاور در امور خارجه سعودی در مقر وزارت خارجه سعودی دیدار کرد.

از سوی دیگر، وزیر خارجه سوئد، با عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری قانونی یمن دیدار کرد و تحولات یمن و موضوع کمک‌های انسانی به این کشور را مورد بررسی قرار داد. در این دیدار، رئیس جمهوری قانونی یمن از تلاش‌های سوئد در همه زمینه‌ها و نقش برجسته آن در رساندن کمک‌های انسانی به مردم یمن تشکر کرد.

در این میان، عبدربه منصور هادی، نقش پیشتاز سوئد در چارچوب اتحادیه اروپا برای کمک و حمایت از دولت قانونی یمن، میزبانی مذاکرات صلح و تعیین فرستاده ویژه برای یمن را ستایش کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم