حوثی‌ها کودکان را به «اردوی تابستانی» برده و به جبهه می‌فرستند

اردوهای تابستانی حوثی، نسخه یمنی «راهیان نور» ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حوثی‌ها به بهانه تعطیلات تابستان، کودکان را به اردوهای تابستانی فرستاده، شستشوی مغزی کرده و سپس به جبهه‌های جنگ می‌فرستند

دولت قانونی یمن یک بار دیگر نسبت به نتایج فاجعه بار برگزاری اردوهای نظامی برای کودکان در شهر صنعاء و مناطق تحت سیطره حوثی‌ها که به بهانه «اردوهای تابستانی» تشکیل می‌شوند، هشدار داده و اعلام کرد که پایان این برنامه برای کودکان، سربازگیری و فرستادن آنها به جبهه‌های جنگ است.
در این راستا،«معمر الآریانی»، وزیر اطلاع رسانی در دولت قانونی یمن در صفحه نوشت: «این برنامه بسیار خطرناک است. حوثی‌ها کودکان را شستشوی مغزی می‌دهند و آنها را تبدیل به ابزاری برای کشتن، خشونت و ترور در یمن، منطقه و جهان می‌کنند. در واقع تولید نسل جدیدی از تندروها و تروریست‌ها.»
او اضافه کرد: «این برنامه خطرناک حوثی‌ها، بافت اجتماعی و ساختار زندگی مشترک میان مردم در یمن را برای دهه‌ها تهدید خواهد کرد.»
الآریانی از همه پدر و مادران یمنی خواست مواظب کودکان خود باشند و آنها را به عنوان یک کالای ارزان در اختیار حوثی‌ها قرار ندهند تا با سرنوشت آنها بازی نکنند. او به خانواده‌ها هشدار داد که حوثی‌ها، این کودکان را به جبهه‌های جنگ خانمانسوز خود می‌فرستند تا برنامه اربابان خود در تهران را اجرا کنند که دنبال گسترش هرج و مرج و تروریسم در منطقه هستند.
از سوی دیگر، وزیر اطلاع رسانی دولت قانونی یمن، از جامعه جهانی و فرستاده‌های ویژه سازمان ملل و امریکا خواست بر حوثی‌ها فشار آورده و جلوی فرآیند «کشتن دوران کودکی» این کودکان را بگیرند. به گفته او حوثی‌ها صدها هزار کودک را به «بمب ساعتی» تبدیل می‌کنند و آنها را به ابزاری برای تهدید امنیت و صلح منطقه ای و جهانی تبدیل می‌کنند.
شبه‌نظامیان حوثی‌ با استفاده از تجارب سپاه پاسداران در زمینه اردوهای تابستانی، از موسم تعطیلات تابستان سوءاستفاده کرده و به امر «سربازگیری» از این کودکان می‌پردازند. در این رابطه یکی از فرماندهان حوثی بنام «حسین العزی» فاش ساخت که اردوهای تابستانی امسال بین 400 تا 500 هزار دانش‌آموز تحت پوشش خود قرار خواهند گرفت.

سپاه‌پاسداران جمهوری اسلامی هر ساله صدها هزار نفر از جوانان را به اردوهای «راهیان نور» برده و برنامه‌های تبلیغاتی فرقه‌گرایانه گسترده‌ای برای آنها اجرا می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم