رئیس سازمان اطلاعات مصر برای گفتگو درباره توقف درگیری‌ها به غزه رفت

مصر خواستار پایان دو دستگی میان فلسطینی‌ها است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع رسانه‌ای مصر روز دوشنبه 31 می 2021 از ورود سرلشکر عباس کامل، رئیس سازمان اطلاعات این کشور به نوار غزه برای بحث و گفتگو با جناح‌های فلسطینی درباره ادامه آتش‌بس و مسئله بازسازی غزه خبر دادند.
سرلشکر عباس کامل، که به همراه یک هیئت عالی رتبه امنیتی از غزه دیدار می‎کند، قرار است جلساتی با نیروهای سیاسی، به ویژه حماس و دیگر جناح‌های مسلح و همچنین تعدادی از وزرای تشکیلات خودگردان فلسطین جلساتی برگزار کرده و با آنها بحث و گفتگو کند.
به گفته منابع فلسطینی، رئیس هیئت مصری پس از ورود به هتل محل اقامتش در غزه، مورد استقبال تعدادی از رهبران برجسته حماس از جمله یحیی السنوار، رئیس این جنبش و دیگر اعضای دفتر سیاسی قرار گرفت.

پایان دادن به دو دستگی فلسطینی‌ها

به گزارش تلویزیون رسمی مصر همزمان با ورود عباس کامل به نوار غزه، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر از فلسطینی‌ها خواست که به دو دستگی سیاسی خود پایان دهند.
تلویزیون مصر همچنین اعلام کرد که قاهره بسته جدیدی از کمک‌های بشردوستانه را برای شهروندان نوار غزه ارسال کرده است.
منابع آگاه به «العربیه» گفتند رئیس سازمان اطلاعات مصر با رهبران حماس در مورد آتش‌بس و نحوه بازسازی غزه، رایزنی خواهد کرد. او سپس جلسات و گفتگوهایی با رهبران جناح‌های مختلف فلسطینی در نوار غزه خواهد داشت.
هیئت مصری پيشنهاد کرده که یک شهر مسكونی در نوار غزه تاسیس و نام این واحد مسکونی را «شهر مسکونی مصر» گذاشته شود.
عباس کامل روز یکشنبه با محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطینی دیدار کرد و آخرین تحولات مربوط به توقف درگیری‌ها در قدس، کرانه باختری و نوار غزه و همچنین موضوع بازسازی نوار غزه و پرونده گفتگوی میان فلسطینی را با او برررسی کرد. رئیس سازمان اطلاعات مصر با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و مقامات اسرائیلی نیز دیدار و در مورد پرونده‌های آتش‌بس، تبادل زندانیان و بازسازی غزه گفتگو کرد.
روز یکشنبه همچنین، گابی اشکنازی، وزیر امور خارجه اسرائیل در قاهره با سامح شکری همتای مصری خود، ملاقات کرد. دو مقام مصری و اسرائیلی در باره آتش‌بس و آماده‌سازی زمینه برای توافقی طولانی‌تر، بازگشت اسرای و زندانیان دو طرف اسرائیلی و فلسطینی و ارائه طرحی برای بازسازی نوار غزه بحث و تبادل نظر کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید