دیدار رئیس‌جمهوری یمن و وزیر امور خارجه سوئد درباره توافق استکهلم

آن لینده: سوئد در کنار یمن می‌ایستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری یمن روز دوشنبه 31 می 2021 آن لینده، وزیر امور خارجه پادشاهی سوئد و نیکولاس تروفی، سفیر این کشور در یمن را به حضور پذیرفته و با آنها درباره تحولات یمن گفتگو و تبادل نظر کرد.

رئیس‌جمهوری یمن در این دیدار از تلاش‌های سوئد در حمایت از یمن در همه زمینه‌ها و به ویژه و نقش مهم این کشور در موضوع کمک‌های بشردوستانه تقدیر و تشکر کرد.

Advertisement

احمد بن مبارک وزیر امور خارجه یمن هم در دیدار با همتاى سوئدى خود، رژیم ایران را به دست داشتن در لجاجت حوثی‌ها در زمینه متوقف نکردن جنگ و عدم پذیرش آتش‌بس متهم کرده و خواستار اعمال فشار بر شبه نظامیان حوثی و رژیم ایران شد تا آنها صلح و موضوعات مربوط به آن را جدی بگیرند.
وزرای امور خارجه یمن و سوئد روز دوشنبه در ریاض دیدار کرده و در مورد تحولات یمن و چشم‌اندازهای راه‌حل سیاسی گفتگو کردند.
احمد بن مبارک در این دیدار تاکید کرد که برای تعامل با شبه‌نظامیان حوثی باید از گذشته عبرت گرفته و اشتباهات پیشین تکرار نشود، تا نتایج مشابه گذشته حاصل نشود. او از تلاش‌های سوئد برای دستیابی به صلح در یمن قدردانی و شبه‌نظامیان حوثی را مسئول ناکامی و به نتیجه نرسیدن این تلاش‌ها توصیف کرد.
به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، بن مبارک بر تعهد دولت در دستیابی به صلح جامع و پایدار در یمن تاکید و شبه‌نظامیان حوثی را مسؤول قرار‌دادن یمن و منطقه در معرض یک فاجعه احتمالی زیست محیطی و اقتصادی قلمداد کرد.

وزیر امور خارجه یمن، حوثی‌ها را مسئول به نتیجه نرسیدن تلاش‌های سازمان ملل، برای ارزیابی و اصلاح وضعیت نفتکش «صافر» دانست و خواستار تلاش‌ها مشترک و مضاعف برای الزام حوثی‌ها به برخورد مسؤولانه با موضوع نفتکش صافر و عدم سیاسی‌سازی این موضوع شد.
وزیر خارجه سوئد هم در این دیدار تاکید کرد به نوبه خود برای پایان‌دادن به جنگ یمن و پیامدهای انسانی آن تلاش خواهد کرد. آن لینده گفت که کشورش در کنار یمن خواهد ایستاد تا این کشور بتواند با غلبه بر بحران، به صلح، امنیت و ثبات برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید