خودکشی یک جوان بیکار، خشم مردم ترکیه را علیه اردوغان برانگیخت

در نامه این جوان به اردوغان آمده: «شما امید را از من و میلیون‌ها جوان دیگر ربودی»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خودکشی یک جوان بیکار در ترکیه موج گسترده‌ای از انتقادات احزاب مخالف دولت را علیه رجب‌طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور به راه انداخت.
این جوان قبل از خودکشی برای اردوغان نامه نوشته و وعده داده است که «در آن دنیا، رجب طیب اردوغان را مؤاخذه و مورد حساب قرار خواهد داد».
نامه این جوان توسط شخصیت‌های شناخته شده ترکیه از جمله «ولی آغبابا»، معاون عمده‌ترین حزب مخالف اردوغان یعنی حزب «جمهوری خلق»، بازنشر شده است.
براساس توییتری که «ولی آغبابا» در صفحه توییتر خود از این جوان منتشر کرده، فرد خودکشی کرده «احسان ب.» نام دارد و از اهالی شهر آنتالیا است که خود را از طبقه پنجم ساختمانی که در آن ساکن بوده، به پایین پرتاب کرده است. او قبل از خودکشی، نامه‌ای خطاب به اردوغان در روی شبکه‌های اجتماعی قرار داده و به رئیس جمهوری ترکیه گفته «شما امید را از من و میلیون ها جوان دیگر ربودی».
ولی آغبابا در صفحه توییتر خود نوشته:«یک جوان بیکار خودکشی کرد. جوانی از شهر آنتالیا بنام «احسان ب.» 24 ساله که برای مدت طولانی در جستجوی کار بود. او ناامید از یافتن کار، خود را از طبقه پنجم ساختمان به پائین پرت کرد و به زندگی خود پایان داد».
این عضو برجسته حزب مخالف اردوغان اضافه می کند:« جوان خودکشی کرده در پایان نامه خود گفته که اردوغان را به میز محاسبه خواهد کشاند».
ولی آغبابا در پایان تأکید کرده:«آنها (حزب اردوغان) آینده جوانان این کشور را به سرقت بردند و ما آنرا برمی‌گردانیم».
از سوی دیگر، یک نماینده مجلس از حزب اردوغان، بعد از حادثه خودکشی به دیدن خانواده احسان ب. رفت اما نشریات محلی از جمله روزنامه «یونیورسال» گزارش داده که این نماینده هیچ تعهدی برای کمک مالی به خانواده احسان که در شرایط بسیار بد اقتصادی به سر می برد، ارائه نکرده است.
شایان ذکر است که آمار خودکشی در ترکیه در ماه‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته، به طوری که به گفته خانم «غمزه تاسچی آر»، نماینده مخالف اردوغان، فقط در ماه آوریل گذشته 129 نفر در این کشور اقدام به خودکشی کردند.
این نماینده در گزارشی که برای خبرگزاری‌های خارجی در ترکیه ارسال کرده، خاطر نشان کرده که «129 اقدام به خودکشی را در ماه گذشته ردیابی کردیم».
او اضافه کرد:«ما از طریق اخباری که در رسانه های محلی منتشر می شود، موضوع خودکشی را با محل دقیق و نام افراد دنبال می کنیم. برای مثال در ماه ژانویه گذشته 94 نفر و ماه بعد از آن 99 نفر و در ماه مارس 112 نفر در ترکیه خودکشی کردند.»
طبق یک روال پارلمانی در ترکیه، معمولا احزاب مخالف دولت، آمار خودکشی‌ها در کشور را جمع‌آوری کرده و طی یک گزارشی آن را در یک دوره زمانی مشخص منتشر می کنند. در این گزارش آنها تأکید می‌کنند که بحران اقتصادی جاری، دلیل مهم خودکشی افراد به حساب می‌آید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید