تشکیل جبهه‌‎ای از ملّی‌گرایان عراق برای شرکت در انتخابات آینده

جبهه ملّی مدنی «موج» عراق: نگران نقض حاکمیت دولت هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروهی از فعالان، سیاستمداران و اندیشمندان عراقی، به رهبری ایاد علاوی، نخست‌وزیر پیشین این کشور تشکل مدنی جدیدی تحت عنوان «موج» به راه انداخته و قصد دارند در انتخابات پیش‌رو در چارچوب این تشکل فعالیت کنند.

جبهه ملّی مدنی عراق «موج»، ائتلافی گسترده از شخصیت‌های برجسته ملی‌گرایان عراق است. اعضای این جبهه از استان‌ها و شهرهای مختلف هستند. آن‌ها از اوضاع سیاسی ناپایدار این کشور، تشدید تنش، نقض حاکمیت دولت و فعالیت‌های تروریستی که نیروهای امنیتی را هدف قرار می‌دهد، ابراز نگرانی کرده‌اند.
این جبهه ملّی مدنی عراقی اعلام کرد، دکتر «هانی ادریس» به عنوان دبیرکل «جبهه موج» منصوب شده است. جبهه «موج» همچنین از تشكيل، یک کادر رهبری متشکل از شخصیت‌هایی با سابقه‌ درخشان در وطن‌دوستی، پاکی و با صلاحیت و کارآمدی که نمایانگر همه طیف‌های جامعه عراق و از تمام استان‌های این کشور است، خبر داد.
این تشکّل سیاسی درباره مشارکت در انتخابات پارلمانی آینده عراق اعلام کرد:《موقعیت و فضای انتخابات را ارزیابی می‌کنیم و درصورت مناسب بودن فضای انتخابات، به نحوی که در آن روند رای‌گیری به صورت سالم و صحیح انجام گیرد، موضع خود را مشخص خواهیم کرد.》
گفتنی است که جبهه «موج» با هدف شرکت در انتخابات پارلمانی زودهنگام که قرار است اوایل اکتبر آینده برگزار شود، از سوی دکتر ایاد علاوی، سیاستمدار عراقی و نخست وزیر سابق تشکیل شد.
ایاد علاوی در مورد فضای رای‌گیری انتخابات و وعده‌های شورای امنیّت سازمان ملل متحد برای نظارت بر این انتخابات ابراز نگرانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید