صنعا: حوثی‌ها از بنادر یمن برای اجرای اهداف ایران استفاده می‌کنند

حوثی‌ها با حملات تروریستی با قایق بمب‌گذاری دریانوردی و تجارت جهانی را تهدید می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن، شامگاه شنبه 8 خرداد، گفت، شبه‌نظامیان حوثی از بنادر یمن برای اجرای اهداف رژیم ایران در منطقه استفاده می‌کنند.

وزیر اطلاع‌رسانی در دولت قانونی یمن، در سلسله‌ تویئت‌هایی نوشت: «تشدید حملات تروریستی توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در دریای سرخ با استفاده از قایق‌های بمب گذاری شده، که به‌وسیله نیروهای ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن خنثی شد، بار دیگر بر خطری که این شبه‌نظامیان برای امنیت و ایمنی کشتی‌های تجاری و دریانوردی در یکی از مهمترین خطوط بین‌المللی آبی ایجاد می‌کنند، تأیید می‌کند».

او افزود:«شبه‌نظامیان حوثی از بنادر الحدیده، الصلیف و راس‌عیسی، به‌عنوان پایگاه‌هایی برای برنامه‌ریزی و آماده‌سازی برای حملات تروریستی با قایق‌های بمب‌گذاری شده و پهپادهای انفجاری استفاده می‌کنند».

الاریانی اظهار داشت «اقدامات خرابکارانه و تروریستی حوثی‌ها توافق سوئد درباره نحوه استفاده از بنادر برای رساندن کمک‌های انسانی به مردم یمن را به کلی نقض کرده‌ است. این گروه تروریستی مورد حمایت ایران از توافق سوئد برای اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های رژیم ایران در گسترش هرج و مرج و تروریسم در منطقه و تهدید منافع بین‌المللی استفاده می‌کنند».

او گفت: «ما از جامعه جهانی، سازمان ملل، اعضای دائمی شورای امنیت، نمایندگان سازمان ملل و آمریكا می‌خواهیم كه حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها و تهدید دریانوردی و تجارت جهانی را محكوم كرده و مواضع قاطعی در برابر این اقدامات تروریستی كه نه تنها امنیت و صلح یمن و کشورهای منطقه را هدف قرار داده بلکه ثبات، صلح و امنیت بین‌المللی و منافع کل جهان را نیز تهدید کرده است، اتخاذ کنند».

گفتنی است که ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز شنبه اعلام کرد، حمله حوثی‌ها را با دو قایق بمب‌گذاری شده در جنوب دریای سرخ را خنثی کرد.

ائتلاف افزود، دو قایق بمب‌گذاری شده حوثی‌ها که از بندر الصلیف به حرکت درآمده بودند، قبل از رسیدن به اهداف تروریستی و انجام عملیات توسط جنگنده‌های ائتلاف عربی منهدم شدند.

رهگیری و انهدام یک پهپاد انفجاری حوثی در آسمان سعودی

ائتلاف عربی، بامداد روز یکشنبه 9 خرداد اعلام کرد، پدافند هوایی نیروهای این ائتلاف، یک پهپاد انفجاری شبه‌نظامیان حوثی که به سمت منطقه خمیس‌ مشیط در سعودی شلیک شده بود را رهگیری و در آسمان منهدم کردند.

در بیانیه ائتلاف آمده است:«ما در حال انجام اقدامات عملیاتی برای محافظت از غیرنظامیان در برابر تلاش‌های خصمانه حوثی‌ها هستیم».

گفتنی است که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران طی هفته‌های گذشته، حملات موشکی و پهپادی خود را به مناطق مسکونی در استان‌های یمن مانند مارب که تحت کنترل نیروهای دولت قانونی است و همچنین مناطق جنوب سعودی، به شدت افزایش دادند. این حملات تروریستی با محکومیت چندین کشور عربی و غربی مواجه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید