وزیر خارجه قطر: السيسی نماینده مشروعیت منتخب در مصر است

شیخ محمد بن‌ عبدالرحمن آل‌ثانی: روابط دوحه و قاهره به طور کامل قطع نشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ محمد بن‌ عبدالرحمن آل‌ثانی، وزیر امور خارجه قطر تاکید کرد که مصر یکی از کشورهای مهم منطقه است و نقش برجسته‌ای در مسایل منطقه‌ای ایفا می‌کند.

وزیر خارجه قطر اظهار داشت که عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر، «مشروعیت منتخب» در این کشور را نمایندگی می‌کند.

شیخ محمد بن‌ عبدالرحمن آل‌ثانی در یک مصاحبه تلویزیونی افزود که روابط دوحه و قاهره مراحل تنش‌زای زیادی را پشت‌سر‌گذاشتند ولی حتی در مرحله بحران، هم این روابط به طور کامل قطع نشد.

استقبال السيسى از وزير خارجية قطر
استقبال السيسى از وزير خارجية قطر

او افزود: «این روابط چه در سطح محافظت از سرمایه‌گذاری‌های قطری و چه از نظر تسهیل اقامت دانشجویان قطری در مصر، برقرار بود و قطر قدردان این مساله است.»

وزیر امور خارجه خاطر نشان کرد که «دوحه پس از پشت‌سر گذاشتن اختلافات با کشورهای خلیج و مصر، در انتظار همکاری با قاهره بود.» او همچنین افزود که فعالیت کمیته‌های دوجانبه پیشرفت مثبتی داشته و این سفر اخیر به منظور تقویت روابط بین دو کشور صورت گرفت.

آل ثانی گفت: «ما در قطر تنها با حکومت‌هایی تعامل می‌کنیم که حاکمش از طرف مردم یا حزب سیاسی انتخاب شده باشد و در مورد مصر هم به حکومت و نهادهای این کشور احترام می‌گذاریم.»

او اظهار داشت که دیدارش با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر بسیار مثبت بود. و گفت «از استقبالمان به نحو شایسته قدردانی می‌کنیم و روحیه برادرانه‌ای در او یافتیم. در ضمن تماس‌های تلفنی بین امیر قطر و رئیس‌جمهوری مصر، در ماه رمضان یا در عید فطر‌، صورت گرفت واین اقدامات مثبتی است.»


گفتنی است سه‌شنبه گذشته السیسی، وزیر امورخارجه قطر را به حضور پذیرفت. سخنگوی ریاست جمهوری مصر درباره این دیدار اظهار داشت که وزیر امور خارجه قطر پیامی را از رئیس دولت قطر ، شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی، به رئیس جمهورى مصر منتقل کرد و در این پیام از السیسی برای دیدار دوحه دعوت کرد تا درباره روابط بین دو کشور و راه‌های توسعه آن تبادل نظر کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید