وزیر اطلاعات اسرائیل به العربیه: به ایران اجازه نمی‌دهیم سلاح اتمی تولید کند

الی کوهن: آنچه در غزه روی داد تأثیری بر معاهدات صلح اسرائیل با کشورهای عربی ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

الی کوهن، وزیر اطلاعات اسرائیل، شامگاه پنجشنبه 27 می 2021 در گفتگو با «العربیه» تأکید کرد که کشورش هرگز به ایران اجازه تولید سلاح اتمی نخواهد داد.

او افزود: تمام گزینه‌ها در تعامل با ایران مطرح است و همه تلاش خود را به کار می گیریم تا این کشور را از رسیدن به سلاح اتمی منع کنیم.»
کوهن درباره دخالت های منفی جمهوری اسلامی در امور منطقه گفت: «ایران مسؤول بی ثباتی در سراسر منطقه و در مناطقی چون سوریه، لبنان، غزه و یمن می باشد.»

وزیر اطلاعات اسرائیل رژیم ایران را « یک غده خطرناک»توصیف کرد و گفت با تاکید «ایران گروه های ستیزه‌گر را مسلح می کند. فقط نگاه کنید در سوریه چه می‌کند، قطعا در آن کشور مدرسه یا بیمارستان نمی سازد».
کوهن با اشاره به جنگ اخیر غزه و پیامدهای آن گفت: «حوادث اخیر غزه، هیچ تأثیری بر معاهدات صلح اسرائیل با کشورهای عربی نخواهد داشت».

این اظهارات از سوی عالی‌ترین مقام امنیتی اسرائیل در حالی مطرح می‌شود که مذاکرات اتمی وین میان ایران و کشورهای عضو برجام همچنان ادامه دارد و در این ارتباط، روز پنجشنبه 27 می، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد«تنها در صورت بازگشت ایران به توافق اتمی، موضوع رفع تحریم ها مورد بررسی قرار می گیرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید