بشار اسد با 95.1% آرا برای بار چهارم خود را رئیس جمهور سوریه کرد

آمریکا و اتحادیه اروپا این انتخابات را «غیردموکراتیک» و «ناعادلانه» خواندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های دولتی سوریه در ساعات اوليه بامىاى روز جمعه 28 مي 2021 اعلام کردند که بشار اسد با کسب 95.1% آراء انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه، برای بار چهارم پیروز شد.

قبل از این آمریکا و اتحادیه اروپا اعلام کرده بودند، انتخابات ریاست جمهوری سوریه که فقط در مناطق تحت سیطره رژیم برگزار شد، فاقد استانداردهای دموکراتیک است و هیچ مشکلی از مشکلات کشور سوریه را حل نخواهد کرد.
بیانیه مشترک آمریکا و اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد که تنها در چارچوب قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل می توان در کشور سوریه انتخابات برگزار کرد. کشوری که در طول ده سال گذشته، در اثر جنگ و ویرانی چندپاره شده است.

انتخابات سوریه
انتخابات سوریه


شایان ذکر است که در این دور از انتخابات، دو نامزد دیگر بنام های عبدالله عبدالله وزیر سابق در دولت اسد و محمود مرعی حقوقدان و رئیس یک حزب معارض مورد تأیید نظام بشار اسد، حضور داشتند.
گروه های مخالف بشار اسد این انتخابات را تحریم کرده و آن را «مسخره» توصیف کردند. آمریکا و اتحادیه اروپا نیز با گروه‌های مخالف همصدا شده و این انتخابات را «غیردموکراتیک» و «ناعادلانه» خواندند.
در این انتخابات، بشار اسد به همراه همسرش، رأی خود را در حوزه انتخاباتی شهر «دوما» در حومه دمشق به صندوق ریختند.

Advertisement

دوما در سابق، در اختیار گروه های مخالف مسلح بود که نیروهای اسد آنها را با شدیدترین حملات ویرانگر توپخانه ای و هوائی از آنجا بیرون راندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید