شبه‌نظامیان حشدالشعبی عراق شبکه‌های العربیه و الحدث را تهدید کردند

محاصره مراکز دولتی و اقدام به تهدید نخست‌وزیر عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان «حشدالشعبی» عراق ضمن تهدید شبکه‌های العربیه و الحدث، آنها را به "تخریب" این گروه‌ها متهم کردند. این تهدیدها در پی پوشش اخبار محاصره منطقه سبز بغداد توسط اعضای این گروه‌ها صادر شده است.

گفتنی است روز چهارشنبه، تعداد زیادی از اعضای حشدالشعبی به دنبال بازداشت قاسم مصلح، یکی از فرماندهان حشد که متهم به قتل فعالان عراقی، با محاصره مراکز دولتی، اقدام به تهدید نخست‌وزیر عراق کرده و خواهان آزادی مصلح شدند.

شبل الزیدی، یکی از مهمترین رهبران شبه‌نظامیان، روز پنجشنبه، با انتشار توئیتی ادعا کرد که شبکه العربیه گروه‌های «حشدالشعبی» را "تخریب" می‌کند. او در ادامه ادعاهای خود گفت که «نیروهای امنیتی عراق نیاز به بازسازی ، آموزش و تجهیز دارند.»

شبل الزيدي
شبل الزيدي


این اظهارات پس از آن بیان شد که بغداد روز پنجشنبه، شاهد جلسه‌ای در سطح عالی‌ترین مقامات عراق با حضور روسای قوا بود که در آن رویدادهای امنیتی و سیاسی پس از دستگیری قاسم مصلح، و استقرار نیروهای ویژه در مرکز پایتخت و مجاورت منطقه سبز در پی محاصره چندساعته آن توسط شبه‌نظامیان، بررسی شد.

در این جلسه روسای قوای چهارگانه کشور تأکید کردند که آنچه روز چهارشنبه در بغداد رخ داد، بر امنیت و ثبات کشور تأثیر منفی می‌گذارد.

قاسم مصلح
قاسم مصلح

در بیانیه‌ای که در پایان این جلسه صادر شد آمده است كه آشفتگی اوضاع امنیتی ثبات کشور را به خطر می‌اندازد و آنچه چهارشنبه اتفاق افتاد اهمیت حضور فعال موضع نیروهای مختلف سیاسی برای کنترل اوضاع را دوچندان می کند.

این بیانه همچنین بر حمایت از دولت برای محدود کردن اسلحه در دست نهادهای قانونی، و اتخاذ مواضع یکپارچه، جدی و قاطع برای حل بحران ناامنیتی، تاکید کرد.

در این جلسه که بعد از ظهر روز پنجشنبه در کاخ بغداد، با حضور برهم صالح رئیس‌جمهوری عراق، مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر، محمد الحلبوسی رئیس پارلمان، و قاضی فایق زیدان رئیس شورای عالی قضایی منعقد شد، بر تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی در اکتبر آینده تاکید شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید