آیا حسن نصرالله به «کرونا» مبتلا شده است؟

جواد پسر حسن نصرالله در توییتی نوشت، پدرش حساسیت دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن نصرالله ، دبیرکل حزب الله لبنان، روز سه‌شنبه 4 خرداد، در سخنرانی ویدیویی خود، به‌گونه‌ای خسته و درحالی که به‌طور متوالی سرفه می‌کرد، ظاهر شد و سخنانی کوتاهی درباره جنگ غزه ایراد کرد.

حضور نصرالله در این سخنرانی، در حالی که از ضعف، مشکل تنفس و عدم تمرکز رنج می‌برد، باعث گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال ابتلای او به بیماری کرونا در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی لبنان شد.

Advertisement

دبیرکل حزب الله لبنان، همواره در سخنرانی‌های پوپولیستی خود با صدایی رسا، بدون وقفه و طولانی در مورد مسائل داخلی لبنان و مسائل خارجی صحبت می‌کرد، این بار با وضعیتی دیگر ظاهر شد.

برخی از فعالان شبکه‌های اجتماعی با انتقاد از نحوه سخنرانی او گفتند، نصرالله تنها برای موضع‌گیری درباره رویدادهای اخیر فلسطین سخن گفت. آن هم از زبان کسانی که در فلسطین در برابر بمباران اسرائیل مقاومت کردند، در حالی که او جرات نکرد حتی یک موشک از جنوب لبنان به سوی اسرائیل شلیک کند.

اکثر کاربران در توئیتر نیز گفتند او باید از دستاوردهای خود سخن بگوید، نه اینکه سوار موج پیروزی دیگران شود.

در همین حال برخی از فعالان شبکه‌های اجتماعی پرسش‌هایی درباره سرفه‌های پی‌ در پی و ظاهر آشفته او مطرح کردند و نوشتند احتمالا نصرالله به ویروس کرونا مبتلا شده است.

این پرسش‌ها باعث دخالت مستقیم پسرش، جواد نصرالله شد. او در حساب توییتر خود در پاسخ به حدس و گمان‌های کاربران درباره سلامتی پدرش نوشت: «(این سرفه‌ها)فقط یک حساسیت است، مطمئن باشید».

نصرالله در سخنرانی خود اعتراف کرد که از سرفه‌ شدید رنج می‌برد و همین باعث شد که طی این مدت نتواند درباره رویدادهای اخیر قدس سخنرانی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید