یک کشته و 13 زخمی در تظاهرات میدان التحریر بغداد

نخست‌وزیر از نیروهای امنیتی خواست محافظ معترضان باشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته منابع امنیتی و پزشکی عراق، به دنبال درگیری‌هایی که در عصر سه‌شنبه در تظاهرات میدان تحریر بغداد رخ داد یک معترض با گلوله نیروهای امنیتی کشته شد و حداقل 13 نفر دیگر در نتیجه پرتاب گاز اشک آور آسیب دیدند.
یک منبع پزشکی هم ضمن تایید کشته‌شدن یک معترض در نتیجه اصابت گلوله به گردنش، گفت او نیم ساعت پس از رسیدن به بیمارستان درگذشت. این منبع افزود در نتیجه درگیری‌ها 5 مامور امنیتی نیز زخمی شدند.

هزاران تن از شهروندان عراق روز سه‌شنبه 4 خرداد از شهرهای جنوب و مرکز این کشور به بغداد رفته و در میدان التحریر این شهر تجمع کردند.
به گزارش «العربیه» تظاهرات احتمالا بسیار گسترده‌تر شده و به مانند تظاهرات گذشته «جنبش اکتبر» خواهد شد و تظاهرکنندگان به شکل مسالمت‌آمیز حضور یافته و خواستار مجازات قاتلان کنشگران و فعالان عراقی شدند.
شاهدان عینی می‌گویند که تظاهرکنندگان تنها پرچم‌های عراق و پلاک‌های شعارهای جنبش اکتبر را با خود حمل می‌کنند.
مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق هم به نیروهای امنیتی این کشور دستور داده با تمام قدرت از تظاهر‌کنندگان محافظت کنندو در همین راستا منابع امنیتی اعلام کردند که یک مجموعه مسلح به سلاح سرد مانند چاقو و قمه که برای حمله به تظاهر کنندگان خود را آماده می‌کردند، بازداشت کرده‌اند.
گفته می‌شود تظاهرکنندگان در میدان التحریر ازسوی همه اقشار عراق از روشنفکران گرفته تا کارمندان، کارگران و مردم عادی حمایت می‌شوند.
به گزارش خبرنگار «العربیه»، حزب الله عراق در بیانیه‌ای تظاهر کنندگان را متهم کرده که با برگزاری تظاهرات تلاش می‌کنند که حکومت مصطفی الکاظمی را برسر قدرت ابقا کنند.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید