«چه کسی مرا کشت؟»؛ کمپین مخالفت با ترور فعالان عراقی

عراقی‌ها شبه نظامیان وابسته به ایران را به قتل فعالان این کشور متهم می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فعالان عراقی ادامه راه کسانی که در «جنبش اکتبر » جانشان را برای تحقق آرمان مردم عراق از دست داده‌اند، از هفته گذشته دست به ابتکار جدیدی زده و تصاویر روزنامه‌نگاران و فعالانی که طی ماه‌های گذشته ترور شده‌اند، را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.
اغلب عراقی‌ها شبه نظامیان وابسته به ایران در عراق را به قتل فعالان و کنشگران سیاسی متهم می‌کنند.
این فراخوان با هشتگ «چه کسی من را کشت؟» به همراه تصاویر ی از جوانان و زنانی که در هفته‌ها و ماه‌های گذشته در عراق کشته شدند، به صورت گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. عراقی‌ها در این فراخوان خواستار مشخص شدن سرنوشت تحقیقات در باره پرونده‌های این قتل‌ها شدند.
فعالان عراقی در این فراخوان خواستار شرکت شهروندان این کشور در تظاهراتی گسترده شده‌اند که قرار است فردا سه شنبه در حمایت از جنبش اکتبر و برای مقابله با تهدید، ارعاب و ترورهایی که طی روزهای گذشته دوباره در برخی از شهرهای عراق رخ داده، برگزار شود.
روز گذشته عماد العگیلی یکی از تظاهرکنندگان شهر کربلا هدف حمله یک بمب قرار گرفت. حدود دو هفته پیش نیز افرادی مسلح نقابدار ایهاب الوزنی فعال سیاسی عراقی را در مقابل منزلش در شهر کربلا هدف قرار دادند.

ترور ده‌ها کنشگر عراقی طی دو سال گذشته

گفتنی است که از زمان آغاز اعتراضات مردمی در اکتبر 2019 تاکنون ، عراق شاهد حوادث متعددی اعم از قتل، ترور و آدم ربایی و تهدید علیه سازمان‌دهندگان اعتراضات بوده است. در این مدت ده‌ها فعال سیاسی ترور شدند و ده‌ها نفر نیز به طرق مختلف ربوده شدند.

چه کسی مرا کشت؟
چه کسی مرا کشت؟


معترضان عراقی شبه نظامیان عراقی وابسته به رژیم جمهوری اسلامی را به انجام این عملیات «جنایتکارنه و تروریستی» متهم می کنند.
به گفته کمیسیون حقوق بشر عراق، از زمان آغاز تظاهرات اکتبر سال 2019 تاکنون حدود 89 تن از فعالان از زن و مرد عراقی ترور شده‌اند.
براساس این گزارش، تنها در سال گذشته بیش از 44 مورد آدم‌ربایی و 74 مورد اقدام به قتل در بغداد و جنوب عراق ثبت شده است.
فعالان عراقی شبه‌نظامیان عصائب اهل حق، حزب الله عراق و گروه شبه‌نظامی النجباء و نیروهای فیلق بدر که همه آنها به سپاه قدس وابسته‌اند را به ترور روشنفکران و فعلان این کشور متهم می‌کنند.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید