حمله حوثی‌‌ها با یک قایق بمب‌گذاری شده در دریای سرخ ناکام ماند

حوثی‌ها کودکان را پس از شستشوی مغزی روانه جبهه‌های جنگ می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، روز دوشنبه 3 خرداد اعلام کرد، یک حمله قریب الوقوع تروریستی که حوثی‌ها با یک قایق بمب‌گذاری شده در جنوب دریای سرخ تدارک دیده بودند، را خنثی کرده است.

فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف همچنین در بیانیه‌ای از رهگیری و انهدام یک پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به سوی پادشاهی عربی سعودی پرتاب شده بود، خبر داد.

فرماندهی ائتلاف در این بیانیه تأکید کرد، شبه‌نظامیان تروریست حوثی از توافق استکهلم به عنوان چتری برای انجام حملات خصمانه از بندر الحدیده استفاده می‌کنند.

ائتلاف عربی افزود، حوثی‌ها با اقدامات تروریستی خود، فعالیت کشتیرانی و حرکت حمل و نقل تجارت جهانی در دریای سرخ را تهدید می‌كنند.

حوثی‌ها در حدیده (آرشیوی)
حوثی‌ها در حدیده (آرشیوی)

فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی تأکید کرد، این ائتلاف تمام اقدامات عملیاتی لازم را برای محافظت از غیرنظامیان در مناطق مسکونی مطابق با قوانین بشردوستانه بین‌المللی و قوانین عرفی انجام خواهد داد.

حمایت بین‌المللی از ابتکار ریاض

شایان ذکر است که اتحادیه اروپا هفته گذشته حمایت خود را از تلاش‌های ریاض برای دستیابی به یک راه حل سیاسی در یمن اعلام کرد.

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای بر اهمیت اجرای مفاد ابتکار عمل ریاض، که شامل آتش‌بس در سراسر یمن تحت نظارت سازمان ملل و بازگشایی خطوط هوایی و دریایی است، تأکید کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده نیز با تایید بر ابتکارعمل ریاض و بیان اینکه یافتن راه حل جامع برای منازعات از اولویت‌های اصلی واشینگتن است گفت، موضع سعودی در حمایت از راه حل صلح آمیز در یمن بسیار روشن است.

بلینکن متعهد شد که به همکاری با شرکا و متحدان برای برقراری صلح در یمن ادامه خواهد داد.

حوثی‌ها (آرشیوی)
حوثی‌ها (آرشیوی)

او گفت: «آمریکا از تعهد دولت قانونی یمن برای یافتن راه حل صلح‌آمیز در این کشور قدردانی می‌کند».

شستشوی مغزی کودکان و اعزام آنها به جبهه جنگ

همزمان با ناکامی حوثی‌ها در حملات نظامی متوالی به استان مارب و شکست آنها در تحقق هر گونه پیشروی در این جبهه طی ماههای اخیر و برای جبران خسارات و تلفات انسانی، این گروه بر اساس برنامه‌های درسی تهیه شده توسط کارشناسان حزب الله لبنان، اقدام به شستشوی مغزی کودکان یمنی می‌کنند. آنها کودکان را در فصل تعطیلی مدارس در تابستان به دوره‌های تدریس در مدارس مذهبی فرا می‌خوانند و پس از شستشوی مغزی، به جبهه‌های جنگ اعزام می‌کنند.

شبه‌نظامیان حوثی از ساکنان مناطق تحت کنترل خود خواسته‌اند که به سرعت فرزندان خود را در دوره‌های تابستانی ثبت نام کنند.

این برنامه‌های تابستانی که حوثی‌ها برای کودکان یمنی تدارک دیدند، شامل شنیدن اجباری و مستمر سخنرانی‌های رهبران شبه‌نظامیان حوثی می‌شود.

این دوره‌ها برای همه افراد پیش از ثبت نام در اردوگاه‌های آموزش نظامی و اسلحه، ضروری و اجباری است.

در این دوره‌ها به کودکان آموزش بازی‌های رزمی داده می‌شود و به کودکان تلقین می‌کنند که همه شبه‌نظامیانی حوثی و غیر حوثی که در جبهه نبرد با نیروهای دولتی به‌ویژه در مارب و الجوف کشته شدند، در رویارویی با ایالات متحده و اسرائیل کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید