ویدیو؛ بازداشت مدعی «مهدویت» که به خطيب مسجد الحرام حمله کرد

فعالان اینترنتی، محمد الزهرانی را به قهرمانی که با مهارت فوق العاده از امنیت مسجد الحرام در مکه دفاع کرد، توصیف کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس مكه روز یکشنبه 2 خرداد، اعلام کرد، مهاجمی که روز جمعه سعی داشت به خطیب نماز جمعه مسجد الحرام حمله کند، در تحقیقات اولیه، ادعا کرده که او «مهدی موعود» است.

روز جمعه، نیروهای امنیتی فردی را که در تلاش بود تا هنگام برگزاری خطبه نماز جمعه از منبر مسجدالحرام بالا برود، دستگیر کردند.

طبق گزارش روزنامه سعودی «الوطن»، به نقل از منابع پلیس مکه، این شخص که یک شهروند چهل ساله این کشور است، در بازجویی اولیه خود ادعا کرده که «مهدی موعود» است.

این شخص روز جمعه، هنگام برگزاری نماز جمعه تلاش کرد تا از منبر بالا برود و به خطیب جمعه حمله کند.

این شخص هنگام بازداشت یک چوب در دست داشت اما نیروهای مستقر در مسجد الحرام در مكه توانستند او را متوقف و كنترل کنند.

طبق نوشته روزنامه «الوطن»، مراحل دادرسی و تحقیقات اولیه او در حال اجرا است و پس از اطمینان از وضعیت سلامتی روانی او پرونده‌اش به دادسرای عمومی تحویل داده می‌شود.

سربازی که جلوی هجوم را گرفت

محمد الزهرانی یکی از نیروهای مسئول حفظ امنیت مسجد الحرام کسی است که با سرعت عمل و مهارت فوق‌‌العاده خود توانست جلوی هجوم شخص مدعی مهدویت به خطیب مسجد الحرام را بگیرد.

فعالان اینترتی سعودی، با هشتگ #محمد_الزهرانی، تصویر این سرباز سعودی را به شکل گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

محمد الازهرانی
محمد الازهرانی

اغلب فعالان اینترنتی، محمد الزهرانی را به قهرمانی که با مهارت فوق العاده از امنیت مسجد الحرام در مکه دفاع کرد، توصیف کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید