امارات: برای تحقق صلح میان فلسطینی‌ها و اسرائیل تلاش می‌کنیم

گفتگوی ولیعهد ابوظبی و رئیس جمهوری مصر درباره آتش‌بس دائم میان اسرائیل و فلسطینی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با تلاش‌های مصر برای برقراری آتش بس دائمی بین گروه‌های مسلح فلسطینی در نوار غزه و تل آویو، امارات متحده عربی روز یکشنبه 2 خرداد 1400 از اعلام آمادگی کامل خود برای همکاری با فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها برای دستیابی به صلح دائم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری امارات متحده عربی (وام)، شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی، در تماس تلفنی با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر، بر حمایت امارات متحده عربی از تلاش‌های مصر برای برقراری آتش‌بس دائم و ثابت میان اسرائیل و فلسطینی‌ها تأکید کرد.
بر اساس این گزارش، ابوظبی برای همکاری با فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها برای حفظ آرامش و ایجاد راه‌حل‌‌های جدید به منظور دستیابی به صلح دائمی اعلام آمادگی کرد.

آتش‌بس 18 ساعته


گفتنی است، منابع مصری اعلام کردند قاهره قبل از اعلام آتش‌بس رسمی که روز جمعه اعلام شد، با حماس به تفاهمی رسیده که به موجب آن یک آتش‌‍‌بس 18 ساعته با اسرائیل برقرار کند. این توافق به عنوان نشانه‌ای از تعهد جنبش حماس در قبال توقف حملات اسرائیل بوده است
سایت «اکسیوس»، به نقل از 3 مقام آگاه آمریکایی گزارش داد که آتش‌بس 18 ساعته میان حماس و اسرائیل روز چهارشنبه برقرار شد. این اقدام به کاخ سفید ثابت کرد که مصر قادر به گرفتن تعهد از حماس است.
گفتنی است که منابع آگاه قبلاً به «العربیه» گفته بودند که گروه‌های فلسطینی از عصر چهارشنبه با آتش‌بس با اسرائیل موافقت کرده و این موافقت را طی نامه‌ای رسمی آن را به اطلاع قاهره رسانده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید