هشدار فرمانده ارشد آمریکایی درباره افزایش حملات پهپادی در عراق

مکنزی: باید راهی برای مقابله با پهپادهای کوچک پیدا کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک ماه پس از حمله یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده به یک پایگاه نظامی آمریکا در عراق، ژنرال فرانک مکنزی، عالی‌ترین فرمانده نظامی آمریکایی در خاورمیانه گفت یافتن راهی برای مقابله با این حملات پهپادی اولویت اول آمریکاست و این کشور در زمینه یافتن راه‌حلی برای این معضل هنوز در مراحل اولیه است.
ژنرال مکنزی که فرماندهی نیروهای سنتکام را بر عهده دارد، به خبرنگاران گفت که استفاده از پهپادهای کوچک بمب‌گذاری‌شده از سوی شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سال‌های پیش‌رو بیشتر خواهد شد.

ژنرال مکنزی روز پنج‌شنبه به عراق رفت ولی به دلایل امنیتی تنها پس از خروج او از این کشور، به رسانه‌ها اجازه انتشار این خبر داده شد.
رهگیری پهپادهای کوچک امر دشواری است، به ویژه اینکه به راحتی امکان خرید و ساخت این پهپادها وجود دارد.
فرماندهی سنتکام گفت که آمریکا باید راه‌های بیشتری برای مقابله با استفاده از این پهپادها از سوی دشمنان آمریکا در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان پیدا کند.
او توضیح داد: «با تمام توام در حال یافتن راه‌های فنی هستیم که کارایی بیشتری در مقابل هواپیماهای بدون سرنشین دارد.»
به گفته مکنزی این راه‌حل‌ها می‌تواند قطع ارتباط پرنده و کاربر، بهبود کارایی حسگرهای رادارها و یافتن راه‌حل‌های الکترونیک برای سرنگونی این پهپادها باشد. استفاده از تور برای سرنگون کردن پهپاد هم یکی از این راه‌هاست.
عالی‌ترین فرمانده نظامی آمریکایی در خاورمیانه گفت: «ما از هر روشی استقبال می‌کنیم. ارتش با تمام توان تلاش می‌کند، اما من هنوز فکر می‌کنم در جایی که باید باشیم، نیستیم.»
در ماه آوریل گذشته یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده به فرودگاهی در شمال عراق حمله کرده و آتش‌سوزی مهیبی در یکی از ساختمان‌ها به وجود آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید