حملات مجدد هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به غزه در آستانه آتش‌بس احتمالی

ابومرزوق از رهبران حماس: آتش بس طی 24 ساعت آینده اعلام خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسرائیل روز پنجشنبه 30 اردیبهشت، حملات خود به مناطق مختلف نوار غزه از جمله خیابان‌های جبالیا در شمال این شهر را تشدید کرد.

این درحالی است که گروه‌های فلسطینی مسلح در غزه در بیانیه‌ای اعلام کردند، به حملات موشکی سنگین خود علیه شهرهای اسرائیل از جمله تل انجام ادامه دادند. در این بیانیه آمده است که شهرهای اسدود، عسقلان و سیدروت هدف حمله قرار گرفتند.

رهیگیری 90% موشک‌ها

از سوی دیگر، ارتش اسرائیل اعلام کرد از ساعت هفت عصر روز چهارشنبه تا هفت صبح روز پنجشنبه، حدود 70 موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شد که 10 موشک در داخل غزه سقوط کرده و 90% آنها را پدافند موسوم به «گنبد آهنین» رهگیری و منهدم کرد.

مطابق بیانیه‌ای که ارتش اسرائیل صادر کرده، از ابتدای درگیری تاکنون 4070 موشک از غزه پرتاب شده که 610 فروند در داخل غزه سقوط کرده است.

پیش‌بینی آتش‌بس

در همین حال، موسی ابومرزوق از رهبران حماس به شبکه خبری «سی‌.ان.ان» گفته انتظار دارد توافق آتش‌بس طی 24 ساعت آینده اعلام شود.

ابومرزوق افزود: «ارتش اسرائیل برای بمباران همه مناطق غزه و آنچه "اهداف باقیمانده" می‌نامد از جمله تونل‌ها، نیروی دریایی و موشک‌های سنگین حماس، خود را آماده می‌کند».

د رهمین حال، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان که برای میانجیگری روز پنجشنبه وارد تل‌آویو شد ضمن ابراز همبستگی خود با اسرائیل خواستار آتش‌بس بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها شد.
ماس در یک کنفرانس مطبوعاتی با همتای اسرائیلی خود گابی اشکنازی گفت: «از شرایط دشوار ناشی از موشک‌های حماس آگاه هستیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید