انتخابات در خارج سوریه با پاره کردن عکس بشار اسد آغاز شد

درگیری موافقان و مخالفان بشار اسد در لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امروز پنج شنبه 30 اردبیهشت سوری‌های خارج از کشور رأی‌گیری در انتخابات ریاست جمهوری، در کشورهای استرالیا، ژاپن، چین، مالزی، اندونزی، پاکستان، ارمنستان، عمان، ایران و لبنان را آغاز کردند.
در این میان استرالیا اولین کشوری بود که سوری‌های مقیم خارج، فرایند رأی‌گیری را در آن آغاز کردند. رسانه‌های سوری به نقل از ماهر دباغ، کنسول سوریه در استرالیا اعلام کردند که دو شهر سیدنی و ملبورن استرالیا میزبان سوری‌های علاقه‌مند به شرکت در این انتخابات بودند.
بعد از یک ساعت از شروع فرایند رأی‌گیری سوری‌ها در کشور استرالیا، محمد حسنین خدام، کاردار سفارت سوریه در ژاپن نیز اعلام کرد تا دقایقی دیگر روند رأی‌گیری در این کشور شروع خواهد شد.
در این زمینه ایمن سوسان، معاون وزیر خارجه سوریه درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خارج از سوریه گفت «چند کشور به دولت سوریه اطلاع دادند که با اجرای این انتخابات در خاک خود مخالفند. ترکیه و آلمان از جمله آنها هستند.»
در این راستا سوری‌های مقیم لبنان از صبح زود و در فضائی شدیداً امنیتی رهسپار سفارت سوریه در منطقه «الیرزه» شدند تا آراء خود را به صندوق‌ بریزند. روند رأی‌گیری تا ساعت 7 بعدازظهر ادامه خواهد داشت. پلیس و ارتش لبنان خیابان‌های منتهی به سفارت سوریه در این محله را تحت تدابیر شدید امنیتی قرار داده‌است.
این انتخابات سه نامزد دارد که در رأس آنها بشار اسد رئیس‌جمهور فعلی سوریه قرار دارد. دو نامزد دیگر بنام‌های محمود مرعی و عبدالله سلوم سلوم، وزیر سابق دولت اسد هستند. در این میان محمود مرعی مدعی است که نیروی اپوزسیون داخل سوریه را در پشت خود دارد.
برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که حداقل در دو محله بیروت، درگیری میان هواداران بشار اسد و مخالفان وی رخ داده و عکس‌های حاکم دمشق توسط مخالفان پاره شده‌است.
26 ماه مه جاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه در داخل این کشور برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید