ائتلاف عربی از انهدام یک پهپاد بمب‌گذاری شده خبر داد

ائتلاف در اولین روز عید فطر، از رهگیری 8 هواپیمای بدون سرنشین خبر داده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، روز پنج شنبه 30 اردیبهشت، اعلام کرد یک پهپاد بمبگذاری شده شبه‌نظامیان حوثی که به سمت جازان پرتاب شده بود، توسط پدافند سعودی سرنگون شد.

ائتلاف عربی گفت شبه‌نظامیان حوثی به تلاش خود برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و اماکن مسکونی در یمن و سعودی ادامه می‌دهند.

بیانیه ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن افزود، همه اقدامات لازم برای حمایت از غیرنظامیان و اماکن مسکونی در برابر حملات تروریستی حوثی‌ها بکار می‌گیریم.

در ادامه، ائتلاف عربی به رهبری سعودی بر موفقیت خود در «خنثی کردن همه اعمال خصمانه» شبه‌نظامیان حوثی از قبیل پرتاب موشک‌های بالستیک هدایت پهپادهای انفجاری به سمت سعودی، تاکید کرد.

ائتلاف تأکید کرد، «اقدامات خصمانه حوثی‌ها نه تنها با همه هنجارهای بین‌المللی مغایرت دارد بلکه این گروه تروریستی حتی احترام و حرمت آیین‌های مذهبی را رعایت نمی‌کنند».

ائتلاف عربی در بیانیه خود تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی همچنان به عنوان تهدیدی برای ناوبری دریایی و تجارت جهانی به شمار می‌روند. ائتلاف عربی همچنین تاکید کرد كه حوثی‌های تروریست از توافق استكهلم به عنوان چتر برای شروع حملات خصمانه به الحدیده استفاده می‌كند.

گفتنی‌ است ائتلاف در اولین روز عید فطر، از رهگیری 8 هواپیمای بدون سرنشین و 3 موشک بالستیک را که شبه‌نظامیان حوثی به سمت پادشاهی عربی سعودی پرتاب کردنده بودند، خبر داده بود.

همچنین، دوشنبه 10 مه 2021، ائتلاف عربی از انهدام یک قایق بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی در جنوب دریای سرخ خبر داده بود.

بنا به آمار و ارقامی که ائتلاف در ماه گذشته منتشر کرده، از زمان آغاز رویارویی با شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی تاکنون 68 قایق‌ بمب‌گذاری شده منهدم و 369 موشک بالستیک و 626 پهپاد بمب‌گذاری شده نیز رهگیری و منهدم شد. در همین مدت 204 مین دریایی نیز کشف و از بین برده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید