پرتاب 4 موشک از جنوب لبنان به سمت اسرائیل

اسرائیل پرتاب پرتاب این موشک‌ها را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی ارتش اسرائیل روز چهارشنبه 19 می 2021 اعلام کرد که 4 موشک از جنوب لبنان به سوی منطقه «الجلیل» غربی در اسرائیل شلیک شد. ارتش اسرائیل یکی از این موشک‌ها را رهگیری و منهدم کرد، یک موشک هم به یک منطقه باز اصابت کرده و دو موشک دیگر در دریا سقوط کردند.

افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که در واکنش به پرتاب این موشک‌ها، توپخانه اسرائیل مناطقی را در داخل خاک لبنان بمباران کرد.
«شبکه 13 اسرائیل» اما فاش کرد که این موشک‌ها به دو شهر حیفا و عکا اصابت کرده و صدای آژیر خطر در شرق حیفا و الجلیل در شمال اسرائیل به صدا در آمد.
ارتش لبنان روز گذشته 6 سکوی ساده پرتاب موشک و یک فروند موشک از نوع «گراد» را در جنوب این کشور پیدا کرد. ارتش اسرائیل هم اعلام کرد روز دوشنبه 6 پرتابه از سوی لبنان به سمت خاک این کشور شلیک شدند، ولی در خاک لبنان سقوط کردند. توپخانه ارتش اسرائیل هم در واکنش به این موضوع، محل پرتاب موشک‌ها را بمباران کرد.
موشک‌های شلیک شده به سمت اسرائیل در 13 ماه می از شهرک «القلیله» پرتاب شده و به شهرک «شلومی» در الجلیل اصابت کردند. رسانه‌های لبنانی در آن زمان اعلام کردند که گروه‌های فلسطینی اقدام به پرتاب این موشک‌ها کرده‌اند.
دبیر جنبش فتح در لبنان، سرلشکر «صبحی ابو عرب» پیشتر به «العربیه» گفته بود که فلسطینی‌ها توافق کرده‌اند تنش‌زایی نکرده و از جنوب لبنان برای حمله به اسرائیل استفاده نکنند.
این سومین رویداد مشابه در روزهای گذشته است و منابع امنیتی به «العربیه» گفت که ارتش لبنان اجازه از کنترل خارج شدن اوضاع در جنوب این کشو را نمی‌دهد و کسانی که اقدام به پرتاب موشک کرده را تحت پیگیری قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید