سعودی: درگیری غزه منطقه را به مسیر اشتباه سوق می‌دهد

سعودی برای پایان دادن به بحران تلاش می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی، شامگاه سه شنبه 28 اردیبهشت، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «فرانسه»، با تأکید بر اینکه آنچه در غزه اتفاق می‌افتد، کل منطقه را به مسیری اشتباه سوق می‌دهد، خواستار اعمال فشار بر همه طرف‌ها برای پایان دادن به خشونت شد.

وزیر خارجه سعودی در این مصاحبه گفت: «درگیری اسرائیل با فلسطینی‌ها نه تنها کل منطقه را به سمتی نادرست می‌کشاند بلکه مسیر صلح پایدار را دشوارتر می‌کند».

فیصل بن فرحان که برای شرکت در دو اجلاس درباره سودان و آفریقا به پاریس سفر کرده است، گفت که درگیری باعث تقویت افراط گرایان و تقویت متعصب‌ترین صداها در منطقه می‌شود.

وزیر خارجه سعودی خاطرنشان کرد، همه باید همکاری کنند تا طرف‎های درگیری را به صلح تشویق کنند و از آنها بخواهند تا به صلح پایبند باشند. ابتدا باید جلوی درگیری‌ها را گرفت و به خشونت پایان داد و سپس وارد گفتگوهای جدی برای صلح و حل و فصل نهایی نزاع شد. هر راه حلی برای صلح در خاورمیانه باید شامل ایجاد کشوری برای فلسطینی‌ها و پایتخت آن قدس شرقی باشد.

سعودی برای پایان دادن به بحران تلاش می‌کند

فیصل بن فرحان با بیان اینکه همکاری همه برای پایان دادن به چرخه خشونت بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: «پادشاهی عربی سعودی در حال همکاری نزدیک با شرکای خود در جهان عرب، جهان اسلام و جامعه بین‌المللی برای پایان دادن به بحران است.»

وزیر امور خارجه تأکید کرد که اولویت برای همه کشورهای عربی، صلح دائمی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید