نابودی زیرساخت‌‌های‌ غزه و کشته شدن 212 فلسطینی

اسرائیل از ادامه حملات به غزه تا 48 ساعت دیگر خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

درحالیکه غزه هشتمین روز از حملات شدید موشکی، بمباران‌ هوایی و آتش سنگین توپخانه‌ای اسرائیل را پشت سر می‌گذارد و اسرائیل در این حملات ده‌ها برج، زیرساخت و خانه‌های رهبران و اعضای جنبش حماس را هدف قرار داده، تا کنون هیچ نشانه‌ای از متوقف شدن حملات از سوی دو طرف فلسطینی و اسرائیلی به چشم نمی‌خورد.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، در فلسطین، جنگنده‌های اسرائیلی صبح امروز سه شنبه 28 اردیبهشت، نوار غزه مرکزی را به شدت بمباران کردند.

طبق این گزارش جنگنده‌‌ها و کشتی‌های نظامی اسرائیل از عصر روز دوشنبه تا بامداد امروز سه شنبه بیش از 60 بار مناطق مختلف در نوار غزه را هدف قرار دادند. اغلب مقرهای دولتی متعلق به حماس و خانه‌های محل سکونت رهبران جنبش حماس به‌علاوه شماری از مراکز نظامی این گروه و همچنین مزارع کشاورزی، خیابان‌ها و مکان‌های عمومی به کلی خالی از سکنه شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، تاکنون بیش از 200 فلسطینی از جمله 61 کودک کشته شدند.

نشانه‌ای از آتش‌بس وجود ندارد

علیرغم تلاش‌های متعدد دیپلماتیک ایالات متحده، اروپا و کشورهای روسیه و برخی کشورهای عربی برای متوقف کردن درگیری‌های خشونت بار منطقه طی سالهای گذشته، تا امروز هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه جنگ بین اسرائیل و حماس کاهش یافته است، وجود ندارد.

همزمان با ناکامی تلاش‌های دیپلماتیک برای متوقف کردن خشونت‌ها میان اسرائیل و فلسطینی‌ها، ژنرال مارک میللی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده آمریکا، نسبت به خطر گسترش خشونت به خارج از مرزهای غزه هشدار داد.

در همین حال جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، بر موضع کشورش برای برقراری آتش‌بس تاکید کرد.

این در حالی که بنیامین نتانیاهو در مصاحبه‌ها، بارها تکرار کرده که حملات به مواضع و رهبران شبه‌نظامیان در غزه تا رسیدن اسرائیل به اهداف تعیین شده، ادامه خواهد یافت.

عملیات غزه 48 ساعت دیگر ادامه دارد

رئیس ستاد ارتش اسرائیل شامگاه دوشنبه و پس از مکالمه نتانیاهو و جو بایدن تاکید کرد که برای پایان دادن به مأموریت در غزه، حداقل 48 ساعت دیگر زمان لازم است.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل گفت، حماس از قدرت، روش‌های و دستاوردهای ارتش اسرائیل شگفت زده شده است. این گروه به شدت ضربه خورده است. بنابرین عملیات ارتش اسرائیل در غزه تا زمانی که لازم باشد ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که واسطه‌های مصر و سازمان ملل نیز تلاش‌های دیپلماتیک خود را شدت بخشیده‌اند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز قرار است روز پنجشنبه جلسه ویژه‌ای برای بحث در مورد بحران غزه و مسئله تنش اسرائیل و فلسطینی‌ها برگزار کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید