تظاهرات مجدد در کربلا علیه رژیم ایران در اعتراض به ترور فعالان عراقی

تظاهرکنندگان خواستار شناسایی و محاکمه قاتلان فعالان عراقی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صدها تن از شهروندان عراقی، عصر روز دوشنبه 27 اردیبهشت، در شهر کربلا در جنوب این کشور، مجددا دست به راهپیمایی زده و در اعتراض به ترور فعالان عراقی که گفته می‌شود به دست شبه‌نظامیان وابسته به تهران ترور می‌شوند، علیه رژیم ایران شعار دادند.

تظاهرکنندگان در این راهپیمایی خواستار شناسایی و مجازات قاتلان ایهاب الوزانی، یکی از برجسته‌ترین چهره‌های جنبش اکتبر عراق شدند.

صدها جوان عراقی بعد از ظهر دیروز و شامگاه دوشنبه با حضور در یکی از خیابان‎‌های کربلا در تظاهرات اعتراضی شرکت کرده و علیه ایران و شبه‌نظامیان مورد حمایتش در عراق که به ارتکاب جنایت، قتل و ترور کنشگران سیاسی و مدنی عراقی متهم هستند، شعار دادند.

تظاهرکنندگان عراقی با حمل تصویری از ایهاب الوزنی که هفته گذشته به دست عوامل وابسته به ایران ترور شد، شعار «ایهاب از حاکمان تهران شریف‌تر است» را سر دادند.

ایهاب الوزنی هفته گذشته مقابل منزلش در کربلا، توسط افراد مسلح ناشناس، ترور شد.

شهر کربلا در شوک

کشته شدن ایهاب الوزنی فعال برجسته و رئیس هیئت هماهنگی اعتراضات در کربلا، واقع در جنوب بغداد که هفته گذشته رخ داد، باعث ایجاد شوک در میان طرفداران جنبش اکتبر شد. ترور این کنشگر عراقی برجسته باعث راهپیمایی گسترده عراقی‌ها در شهر کربلا شد.

تظاهرکنندگان از دولت مصطفی الکاظمی خواستند تا با شناسایی قاتلان و تحویل آنها به دست عدالت، به خونریزی و قتل در عراق پایان دهد.

تظاهرکنندگان در اعتراض به ترور این فعال عراقی، ساختمان کنسولگری ایران در کربلا را به آتش کشیدند. عراقی‌های خشمگین در این تظاهرات، مقامات ایران را به حمایت از شبه‌نظامیان «فرقه‌گرا » و تروریست که فعالان عراقی را ترور می‌کنند، متهم کردند.

ترور ایهاب الوزنی، به برپایی راهپیمایی‌های گسترده‌ای در شهرهای کربلا، ناصریه و دیوانیه در جنوب این کشور منجر شد.

الوزانی به عنوان یکی از برجسته‌ترین فعالان ضد فساد و نفوذ ایران در عراق شناخته می‌شد. او خواستار محدود کردن نفوذ ایران و گروه‌های مسلح فرقه‌گرا در این کشور بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید