هدف قرار گرفتن رهبران حماس منجر به فرار خانواده‌هایشان به مصر شد

بمباران متوالی روند مبادله اسرای میان طرفین را ناممکن کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در ادامه حملات متوالی اسرائیل به نوار غزه و هدف قرار دادن خانه‌ها، اماکن و مراکز دولتی که رهبران حماس و سایر جناح‌های نظامی فلسطینی در آن پناه گرفته‌اند، منابع «العربیه» روز سه شنبه 28 اردیبهشت، گزارش دادند که خانواده‌های رهبران این جنبش به قاهره پناه برده‌اند.
این منابع همچنین گفتند که قاهره خواستار برقراری آتش‌بس به مدت یک روز یا حداقل چندین ساعت برای نجات جان غیر نظامیان شد. مقامات مصری منتظر پاسخ اسرائیل هستند.
خبرنگار «العربیه» در فلسطین به نقل از منابع مطلع گزارش داد که اسرائیل تصمیم گرفته بسیاری از رهبران برجسته حماس و جهاد اسلامی را ترور کند.
براساس گزارش «العربیه» به دلیل ادامه بمباران متوالی اسرائیل، روند مبادله اسرای میان دو طرف به تعلیق افتاد. دو طرف پیشتر در حال مذاکره در این‌باره بودند.


هدف قرار دادن منازل خالی رهبران حماس


منابع اسرائیلی هم اعلام کردند که جنگنده‌ها و کشتی‌های نظامی این کشور از عصر روز دوشنبه تا بامداد روز سه شنبه بیش از 60 حمله به مناطق مختلف در نوار غزه انجام دادند.
این حملات قرارگاه های دولتی متعلق به حماس، خانه‌های خالی رهبران جنبش حماس و برخی مراکز و سایت‌های جناح‌های مسلح گروه‌های جهاد اسلامی و جنبش حماس را هدف قرار دادند.
ارتش اسرائیل بامداد روز سه شنبه در بیانیهای از هدف قرار دادن شبکه‌ای از تونل‌های زیر زمینی حماس در نوار غزه و خان یونس خبر داد و اعلام کرد عملیات هدف قرار دادن تونل‌های زیر زمینی حماس در غزه با مشارکت 60 فروند هواپیما و با ریختن 100 بمب روی 65 هدف در عرض 35 دقیقه انجام شد.
در بیانیه ارتش اسرائیل، آمده است كه 150 شبه نظامی كه بیشتر آنها از حماس بودند در این عملیات كشته شدند.
ارتش اسرائیل گفت حماس و جناح‌های مسلح دیگر فلسطینی 90 موشک و خمپاره از غزه به داخل خاک اسرائیل شلیک کردند، كه 20 فروند از آنها نتوانستند از مرزهای نوار غزه عبور كنند.

تصاویری از بمباران منزل «#حسام_ابوهربید» فرمانده تیپ شمال غزه در «سرایا القدس» و کشته‌شدن این فرمانده نظامی «#جهاد_اسلامی» در این عملیات#العربیه_فارسی pic.twitter.com/Sfq4gKvv14


به گزارش خبرگزاری «رویترز» مقامات پزشکی شهر غزه روز سه شنبه اعلام کردند که تعداد کشته‌شدگان از زمان آغاز درگیری تا بامداد امروز به 212 نفر از جمله 61 کودک و 36 زن رسیده است.
در اسرائیل نیز 10 نفر از جمله دو کودک در اثر حملات موشکی حماس کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید