اسرائیل تهدید کرد برق غزه را قطع می‌کند

اتحادیه اروپا: از اسرائیل حمایت و پرتاب موشک از سوی حماس را محکوم می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علیرغم همه تلاش‌های بین‌المللی برای پایان دادن به بحران خونین جاری میان اسرائیل و فلسطینی‌ها، منابع اسرائیلی روز سه‌شنبه 18 می 2021 گزارش کردند ارتش این کشور قصد دارد روند حملات خود به غزه را در روزهای آینده هم ادامه دهد.

اسرائیل علاوه برتاکید به حملاتش تونل‌های حماس را به عنوان یک اولویت ادامه می‌دهد، تهدید کرد که جریان برق نوار غزه را قطع می‌کند.
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل هشدار داد پاسخ جدی به پرتاب موشک به سوی شهرک‌‌های اسرائیلی از سوی غزه، خواهد داد.
او در دیدار با نمایندگان مجالس محلی در جنوب اسرائیل گفت: «عملیات اسرائیل علیه تندروها در نوار غزه برای چند روز دیگر ادامه خواهد داشت.»

لوید اوستن، وزیر دفاع آمریکا در تماس با همتای اسرائیلی خود بنی گانتس بر ضرورت متوقف کردن اقدامات خشونت‌بار تاکید و از کشته شدن بی‌گناهان در اسرائیل و در فلسطین ابراز تاسف کرد.
پیشتر وزیر دفاع اسرائیل گفته بود که هیچ کس وهیچ منطقه‌ای امن نیست و اسرائیل هزاران هدف برای بمباران دارد.
روز سه‌شنبه بخش‌هایی از اسرائیل شامل عسقلان و اسدود و اشکول بمباران شدند و در نتیجه این بمبارن 2 نفر کشته و 10 نفر زخمی شدند.

جین ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت که آمریکا خواهان پایان یافتن درگیری‌ها میان اسرائیل و فلسطینی‌هاست و برای تحقق این هدف تماس‌های پرشماری با کشورهای گوناگون از جمله طرف‌های درگیر برقرار کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا هم گفت که هدف واشنگتن متوقف کردن فوری جنگ میان اسرائیل و غزه است. بلینکن در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه ایسلند گفت که اسرائیل اطلاعات بیشتری درباره تخریب ساختمان‌های غزه به آمریکا داده و واشینگتن خواهان دریافت اطلاعات بیشتر است.

ژوزف بوریل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه فرستاده جدیدی به خاورمیانه می‌فرستد.
بوریل در یک نشست خبری در مقر اتحادیه اروپا در بروکسل و پس از نشست فوری وزرای امور خارجه این اتحادیه گفت: «از اسرائیل حمایت می‌کنیم و پرتاب موشک از سوی حماس را محکوم می‌کنیم.»
او افزود: «اولویت اول متوقف کردن درگیری و رساندن کمک به فلسطینی‌هاست … نیاز داریم به یک راه‌حل حقیقی برای تنش میان اسرائیل و فلسطینی‌ها برسیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید