بلینکن: به تلاش‌ها برای کاهش تنش در منطقه ادامه می‌دهیم

آمریکا: مسئولیت محافظت از جان کودکان بر عهده اسرائیل است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونیو بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه گفت که واشینگتن از بالا گرفتن درگیری‌ها میان اسرائیل و فلسطینی‌ها به شدت نگران است و اسرائیل مسئول محافظت از شهروندان غیرنظامی به ویژه کودکان است.

بلینکن در نشست خبری مشترک با همتای دانمارکی خود در کپنهاگ گفت که کشورش از طریق مسیرهای غیرعلنی در پی متوقف کردن تنش بین اسرائیل و فلسطینی‌هاست و جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره سرنوشت روزنامه‌نگارانی که در غزه فعالیت می‌کنند، نگران است و آمریکا از اسرائیل خواسته اطلاعات بیشتری درباره ساختمان بمباران شده‌ای که محل فعالیت رسانه‌ها بود، ارائه کند.

او گفت که آمریکا به تلاش‌های دیپلماتیک پردامنه خود برای توقف خشونت در منطقه ادامه خواهد داد و واشینگتن آماده است به دو طرف در زمینه توافق برای آتش‌بس کمک کند.

کاخ سفید روز دوشنبه 17 می 2021 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تنها راه پایان دادن به خشونت در فلسطین تاسیس دو دولت است.
براساس این بیانیه جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره اوضاع فعلی و جان‌هایی که از فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها گرفته می‌شود، نگران است.

کاخ سفید از دو طرف خواست که در روند یافتن راه‌حل برای مشکل اسرائیل-فلسطین مشارکت کرده و آمریکا «خواهان سر گرفتن گفتگوهای آرام با رهبران منطقه برای کاهش تنش است.»

بر همین اساس کاخ سفید با ایفای نقش سازنده و تلاش برای کاهش خشونت و پایان دادن به درگیری بیش از 60 تماس با همپیمانان خود در منطقه برقرار کرد.
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه در صفحه توئیترش نوشت که با همتای اسرائیلی خود و همچنین دولت مصر گفتگو کرده و مسئولان آمریکایی می‌کوشند خشونت‌ها را کاهش دهند.
سالیوان نوشت: «ایالات متحده به یک دپیلماسی آرام، مستمر و پردامنه مشغول است.»
اتحادیه اروپا هم اعلام کرد می‌خواهد تلاش‌هایش برای کاهش تنش میان ارتش اسرائیل و گروه‌های مسلح فلسطینی دوچندان کند و برای این امر روز سه‌شنبه جلسه‌ای در سطح وزرای امور خارجه برگزار می‌کند.

اتحادیه اروپا ویرانی ساختمانی در غزه که محل فعالیت رسانه‌ها بود را «بسیار نگران‌کننده» خواند و خواستار ایمن‌سازی شرایط یرای روزنامه‌نگاران شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید