اسرائیل یکی از رهبران جهاد اسلامی را ترور کرد

وزیر فلسطینی: اسرائیل آشکارا مرتکب جنایات سیستماتیک شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اسرائیل روز دوشنبه 27 اردیبهشت، حسام ابو هربید، یکی از رهبران جنبش جهاد فلسطین را ترور کرد.

ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نحوه هدف قرار دادن ابو هربید از رهبران جهاد اسلامی فلسطین با موشک‌های اسرائیلی را نشان می‌دهد.

Advertisement

از سوی دیگر گردان‌های عزالدین القسام، بازوی نظامی حماس، اعلام کردند که یک ناو جنگی اسرائیلی را در سواحل غزه با موشک هدف قرار داده‌اند. جناح‌های مسلح فلسطینی امروز نیز شماری از موشک‌های خود را به سمت عسقلان ، اسدود و بئر السبع شلیک کردند.

نخست وزیر فلسطین: اسرائیل به طور علنی مرتکب جنایات سیستماتیک می‌شود

محمد شتیه، نخست وزیر فلسطین، روز دوشنبه گفت که اسرائیل مرتکب جنایات سیستماتیک علیه فلسطین می‌شود و «آن را به صورت زنده برای جهان پخش می‌کند.» او گفت اسرائیل با حملات «وحشیانه» خود به غزه برخی خانواده‌ها را به کلی قتل‌عام کرده است.

محمد شتیه تأکید کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین به مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواهد رفت، زیرا هیچ کشوری در آنجا حق وتو ندارد. او از سازمان ملل متحد خواست، قطعنامه‌ای مبنی بر غیرقانونی بودن کلیه اقدامات اسرائیل، صادر کند.

در ادامه درگیری‌های خونین دو طرف، توپخانه اسرائیل بامداد روز دوشنبه مناطق مختلف نوار غزه را زیر آتشبارهای خود قرار داد. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که تعداد قربانیان نوار غزه به 197 نفر افزایش یافته است. 58 کودک ، 34 زن در میان کشته‌ها هستند. بر اساس این گزارش 115 نفر هم مجروح شده‌اند.

در کرانه باختری از جمله قدس، نیز تعداد قربانیان به 21 تن، از جمله یک کودک و بیش از 4369 زخمی رسید.

از سوی دیگر اسرائیل نیز از کشته شدن 9 تن غیر نظامی از جمله یک کودک خبر داد.

شمار کشته‌های فلسطینی ناشی از حملات هوایی و موشکی اسرائیل طی 2 هفته گذشته در غزه و کرانه باختری، از جمله قدس، 218 کشته و بیش از 5604 زخمی گزارش شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم