سپاه برای کمک به حوثی‌ها «مزدوران» سوری خود را به یمن می‌فرستد

جوانان سوری اجاره شده در پادگان‌های سپاه آموزش می‌بینند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف ملی سوریه فاش کرد که ایران، مزدورانی را از مناطق مختلف این کشور اجاره کرده و برای جنگ در کنار شبه‌نظامیان حوثی، به یمن می‌فرستد.

ائتلاف که مهمترین گروه مخالف رژیم بشار اسد است، در بیانیه‌ای مطبوعاتی توضیح داد که رژیم ایران اخیرا در یک برنامه تخریبی می‌کوشد با گزینش منظم تعدادی از شبه‌نظامیان سوری خود، آنها را برای جنگ در کنار حوثی‌ها علیه مردم یمن به آن کشور ارسال می‌کند.

در این بیانیه آمده است که نیروهای ایران در سوریه این روزها با سوءاستفاده از اوضاع بحرانی اقتصاد سوریه و دادن وعده‌های مادی به جوانان این کشور، زمینه را برای انتقال آنها به پادگان‌های آموزشی سپاه پاسداران و سپس پیوستن آنها به صفوف خود مهیا می‌کنند.

شبه‌نظامیان حوثی
شبه‌نظامیان حوثی

پروژه «مزدورگیری» پایدار

شایان ذکر است که پروژه «مزدورگیری»، علی‌رغم تلاشها برای تضعیف حضور ایران در سوریه، چه از طریق حملات مستمر اسرائیل و چه از طریق گسترش حضور و نفوذ روسیه در مناطق فعالیت شبه‌نظامیان ایران، بدون وقفه ادامه داشته است.

فرماندهان نظامی ایران و سرکرده‌های دسته‌های شبه‌نظامی آنها، این برنامه را در مناطقی از جنوب سوریه و غرب رود فرات با ابزار چشمداشت مادی و برانگیختن احساسات مذهبی و دینی، دائما اجرا کردند.

براساس آماری که دیده بان حقوق بشر سوریه ارائه کرده، تعداد داوطلبان خدمت در صفوف نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان وابسته به آن در جنوب سوریه تا بیش از 9600 نفر افزایش یافته است.

همچنین تعداد جوانان و مردان سوری از رده های مختلف سنی که در منطقه غرب رود فرات در استان دیرالزور به نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان آن پیوستند، بالغ بر 8350 نفر بوده است.

مزدوران سپاه در شرق سوریه
مزدوران سپاه در شرق سوریه

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید