سعودی: اقدامات غیرقانونی اسرائیل را محکوم می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی در تماس تلفنی با همتای فلسطینی خود ریاض المالکی، تاکید کرد ریاض اقدامات غیرقانونی اسرائیل را محکوم می‌کند.

وزیر امور خارجه سعودی خطاب به همتای فلسطینی گفت که کشورش اقدامات «غیرقانونی» اسرائیل را محکوم می‌کند و خواهان استمرار تلاش‌های مربوط به یافتن راه‌حل عادلانه و فراگیر برای قضیه فلسطین است.

پیش از این در چارچوب تلاش‌ها برای کاهش تنش، پادشاهی عربی سعودی روز پنج‌شنبه به عنوان رئیس سازمان همکاری‌ اسلامی، روز یکشنبه آینده نشستی فوری با حضور اعضای این سازمان در سطح وزارت امور خارجه برگزار خواهد شد، تا اقدامات خشونت‌بار اسرائیل در قدس و به ویژه در مسجد الاقصی بررسی شود.

پیشتر ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاهی عربی سعودی در گفتگو با عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان بر همبستگی سعودی با ملت فلسطین تا زمان تحقق مطالبات مشروع آنها تاکید کرده بود.

نخست‌وزیر پاکستان روز چهارشنبه 12 می 2021 به مناسب فرا رسیدن عید فطر با پادشاه سعودی تماس گرفته و ضمن تبریک عید، با او درباره تحولات منطقه گفتگو کرد. ملک سلمان در این گفتگو با اشاره به اتفاقات فلسطین، اقدامات خشونت‌بار در مسجد الاقصی را محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید