تنش در شهرهای مختلط اسرائیل منجر به بازداشت 110 فلسطینی شد

اعلام آماده‌باش ارتش اسرائیل در شهر «لد» و دیگر مناطق مختلط

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌رغم این‌که در درگیری‌های اخیر، نوار غزه تمام توجه‌ها را به خود جلب کرده است اما افزایش بی‌سابقه خشونت‌ها در شهرهایی که شهروندان اسرائیلی و عرب در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، زنگ خطر را برای دولت اسرائیل به صدا درآورده است.

شهر «لد» که از بزرگترین شهرهای مختلط اسرائیلی است و‌ پیشتر نیز برخی درگیری‌های مقطعی میان شهروندان عرب و یهودیان در آن رخ داده بود، سه روز گذشته شاهد موج بی‌سابقه‌ای از خشونت‌ها بوده است.

این شهر شاهد خشونت و تجاوز متقابل بسیاری از یهودیان افراطی و شهروندان عرب به منازل یکدیگر بود.

بسیاری از ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی و رسانه‌های محلی، حمله به منازل و اتومبیل‌های شهروندان عرب این شهر را به تصویر کشیده است.

خبرنگار «العربیه»، امروز جمعه 24 اردیبهشت، از بازداشت 110 شهروند فلسطینی در شهرهای لد، حیفا و یافا به‌دلیل درگیری میان یهودیان و عرب‌های فلسطینی خبر داد.

روز گذشته نیز خبرگزاری «فرانس پرس» از شهر لد گزارش داد که یک فرد مسلح با گشودن آتش مسلسل خود یک شهروند یهودی را مجروح کرد.

این خبرگزاری به نقل از یک شاهد گزارش کرده هنگامی که تعدادی از یهودیان مسلح که در شهرک «یسوده توتر» در اطراف تل آویو مشغول گشت‌زنی بودند توسط یک مرد با مسلسل مورد هجوم‌ واقع شدند که در جریان این حمله یک نفر مورد اصابت قرار گرفت.

صحنه اصلی ناآرامی‌ها

حادثه شهر لد سبب شد تا ارتش اسرائیل در این شهر و دیگر مناطق مختلط آماده باش اعلام کند.

از سویی دیگر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در شهر لد که در روزهای اخیر صحنه اصلی ناآرامی‌های گسترده بود حالت فوق‌العاده اعلام کرد.

در همان حال پلیس اسرائیل برای جلوگیری از ادامه و گسترش ناآرامی‌ها با اعلام منع آمد و رفت شبانه در مناطق درگیری به استقرارنیروهای پلیس اقدام کرد.

به نوبه خود بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل نیز پنج‌شنبه 23 اردیبهشت، دستور ارسال نیروهای امنیتی اضافی به شهرهای مختلط را صادر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید