مادر فعال عراقی ترور شده: پسرم را شبه‌نظامیان وابسته به ایران کشتند

مراسم تشییع الوزنی به تظاهراتی علیه جمهوری اسلامی مبدل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مادر ایهاب الوزنی، فعال عراقی که هفته گذشته در نزدیکی منزلش در کربلا کشته شد، اعلام کرد پسرش «در راه دفاع از وطن در مقابل شبه‌نظامیان آدم‌کش و آدم‌ربای وابسته به ایران» جان باخت.

او در گفتگو با «العربیه» تاکید کرد: «پسرم به مانند همه عراقی‌ها رویای وطن داشت … در مقابل این ترورهای ادامه‌دار دولت کجا ایستاده است؟ قاتلان هشام الهاشمی کجا هستند؟ این حکومت شبه‌نظامیان است.» او افزود: «گناه قربانیان ترور به گردن قاتلان و استاندار کربلا است.»

منابع امنیتی عراق شامگاه شنبه 18 اردیبهشت اعلام کردند، افراد مسلح ناشناس، ایهاب الوزنی، فعال برجسته و عضو هماهنگ کننده تظاهرات در استان کربلا را در منطقه الحداد ترور کردند.

ایهاب الوزنی
ایهاب الوزنی


یکی از فعالان کربلا که شاهد ترور ایهاب الوزنی و مرگ در راه انتقال به بیمارستان بود گفت: «شبه نظامیان وابسته به ایران ایهاب را کشتند. آنها به دنبال ترور بقیه فعالان عراقی هستند.»

واکنش‌ها به ترور الوزنی که به گفته فعالان کربلا توسط شبه‌نظامیان عراقی مسلح وابسته به سپاه پاسداران ایران ترور شد، غالبا به تظاهراتی علیه جمهوری اسلامی مبدل شد.

شامگاه یکشنبه تعدادی از تظاهرکنندگان کنسولگری ایران در کربلا را به آتش کشیدند. اما جمعیت زیادی از اهالی این شهر با شرکت در تشييع الوزنی در صحن حسین بن علی، امام سوم شیعیان، که از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، علیه دخالت‌هاى نظام جمهوری اسلامی ایران و شبه‌نظامیان وابسته به تهران شعارهای تندی سر دادند.


طبق ویدیوهای منتشر شده در رسانه‌های عراق معترضان غالبا شعار «ایران از کشورمان برو بیرون» و «کربلا آزاد باقی خواهد ماند» و«انقلاب اکتبر [عراق] علیه جمهوری اسلامی ايران است»، سر می‌دادند.
از شعارهای دیگر اهالی کربلا «ما تربیت شدگان عاشورا علیه ظلم و ستم قیام می‌کنیم» و«ایران برو بیرون.. بغداد آزاد است» بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید