رهگیری و انهدام 8 پهپاد و 3 موشک بالستیک حوثی‌ها به سوی سعودی

دراولین روز عید فطر شبه‌نظامیان حوثی آیین‌های مذهبی را رعایت نکردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، بامداد پنجشنبه در اولین روز عید فطر، از رهگیری 8 هواپیمای بدون سرنشین و 3 موشک بالستیک را که شبه‌نظامیان حوثی به سمت پادشاهی عربی سعودی پرتاب کردنده بودند، خبر داد.

ائتلاف در بیانیه‌ای اعلام کرد: «عملیات خصمانه شبه‌نظامیان با پرتاب پهپاد و موشک های بالستیک به سوی سعودی خنثد شد.»

در این بیانیه آمده است که «این اعمال خصمانه نشان می‌دهد که شبه‌نظامیان حوثی حتی آیین‌های مذهبی را هم رعایت نمی‌کنند و رفتارهایشان بر خلاف هنجارهای بین المللی است.»

گفتنی است شامگاه دوشنبه 10 مه 2021 ائتلاف عربی از انهدام یک قایق بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی در جنوب دریای سرخ خبر داد.

ائتلاف عربی هم در بیانیه‌ای اعلام کرد شبه‌نظامیان حوثی همچنان به تهدید امنیت دریایی و تجارت جهانی ادامه می‌دهند و این امر نشان می‌دهد آنان از توافق‌نامه استكهلم به عنوان پوشش برای شروع حملات خصمانه جدید از مبدا حدیده استفاده می كنند.

سامانه‌های دفاعی پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه یک پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی را در مسیر فرودگاه بین‌المللی ابها در جنوب این کشور رهگیری و منهدم کردند.

ائتلاف عربی اعلام کرد رهگیری این پهپاد منجر به سقوط ترکش در فرودگاه شد و در نتیجه آن شیشه‌های اتوبوس‌های جابجایی مسافران شکسته شد اما هیچ خسارت جانی در پی نداشت.

ائتلاف عربی همچنین در بیانیه‌ خود اعلام کرد از زمان آغاز رویارویی با شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی تاکنون 68 قایق‌ بمب‌گذاری شده منهدم و 369 موشک بالستیک و 626 پهپاد بمب‌گذاری شده نیز رهگیری و منهدم شد. در همین مدت 204 مین دریایی نیز کشف و از بین برده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید